Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yönetimi seçildi

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yönetimi seçildi
30 Aralık 2019, 01:12
Milyonlarca dolarlık bütçesiyle Türk turizmine yön vermesi beklenen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yönetim kurulu seçildi. Marmara Bölgesi’nde seçime ilginin düşüklüğü şaşkınlık yarattı.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yönetim kurulu, 29 Aralık 2019 Pazar günü yapılan seçimlerle belirlendi. 7 bölgeden 18 adayın yarıştığı seçimlerle otelcileri temsil edecek 9 üye belirlendi. Ege, Karadeniz ve İç Anadolu’da seçime ilgi yüksek olurken, Marmara bölgesinde şaşırtıcı düzeyde düşük kaldı.

Antalya’da TÜROFED ağırlığı

Akdeniz Bölgesinde TÜROFED’in ağırlığı hissedildi. Adaylardan AKTOB Başkanı Erkan Yağcı 213, ALTİD Başkanı Burhan Sili 170 oy alırken, TÜROFED tarafından desteklenmeyen aday, Elif Özdemir 12 oyda kaldı.

Marmara’da katılım şaşırttı!

Marmara Bölgesi’ndeki düşük katılım ise şaşkınlık yarattı. 1976 kişinin seçmen listesinde yer aldığı Marmara Bölgesi’nde katılım yüzde 5 seviyesinde kaldı. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yönetim kurulunda Marmara Bölgesini temsil edecek adaylardan biri, toplam seçmen sayasının yüzde birinin oyuyla yönetime girmiş oldu.

Marmara Bölgesi’nde 45 oy alan Temel Aygün ile 25 oy alan Taner Yallagöz Ajansın yönetimine seçilirken, diğer adaylardan Hediye Güral Gür 20, Ayhan Hacıbektaşoğlu ise 16 oy aldı.

Ege’de Halil Özyurt farkla kazandı

ETİK Başkanı Mehmet İşler ve BODER Başkanı Halil Özyurt arasında gerçekleşen Ege Bölgesi seçimini ise 468 oy alan Halil Özyurt kazandı. Mehmet İşler ise 38 oyda kaldı…

İç Anadolu’da kıyasıya bir yarış yaşandı

İç Anadolu Bölgesi’ni temsil etmek için yarışan iki adaydan Birol Akman 166 oyla seçimi kazanarak Ajansın yönetimine girerken, Ajansın geçici yönetiminde yer alan Ömer Tosun 141 oy aldı.

En yüksek katılım Güneydoğu Anadolu’da oldu.

Selda Çiçek Veske ile Yaşar Mete Akcan’ın yarıştığı Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kazanan 88 oy alan Selda Çiçek Veske oldu. Diğer aday Yaşar Mete Akcan ise 66 oy aldı.

Karadeniz’de Murat Toktaş kazandı

Karadeniz Bölgesi’nde ise kazanan KATİD Başkanı Murat Toktaş oldu. Toktaş 133 oy alırken, rakibi Yasemin Suyabatmaz 61 oyda kaldı.

Doğu Anadolu’yu Can Dikmen temsil edecek

Üç adayın yarıştığı Doğu Anadolu Bölgesinin kazananı ise Swoy Otel’in sahibi Can Dikmen oldu. Bölgedeki diğer adaylar Elite World Grubundan Emel Elik Bezaroğlu ve Hücet Balkay’ydı.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın Yönetimi

Mehmet Nuri Ersoy (Başkan)

Nadir Alpaslan

Timuçin Güler

M. İlker Aycı

İbrahim Halil Kalay

Temel Aygün

Taner Yallagöz

Erkan Yağcı

Burhan Sili

Halil Özyurt

Murat Toktaş

Birol Akman

Can Dikmen

Selda Çiçek Veske

Havalimanlarını temsilcisi üye

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha