Türkiye tur satışları Rusya içi rezervasyonları geride bıraktı

Türkiye tur satışları Rusya içi rezervasyonları geride bıraktı
29 Temmuz 2020, 08:04
İki ülke arasında uçuşların yeniden başlayacağının ilan edilmesiyle birlikte Rusya'da Türkiye turları rezervasyonları patlama yaşıyor.

İki ülke arasında uçuşların yeniden başlayacağının ilan edilmesiyle birlikte Rusya'da Türkiye turları rezervasyonları patlama yaşıyor. Kommersant gazetesi Türkiye tur satışlarının Rusya içi rezervasyonları geride bıraktığını yazdı.

Rezervasyonların yüzde 52'si Türkiye'ye!

Gazeteye konuşan Level.Travel yetkilileri yaptıkları rezervasyonların yüzde 52'sinin Türkiye'ye olduğunu söyledi. Firmanın paylaştığı bilgilere göre, ortalama rezervasyon bedeli 131 bin ruble (12 bin 500 TL).

Bir diğer tur rezervasyon şirketi Travelata.ru yetkilileri de sattıkları turların yüzde 83'ünün Türkiye istikametinde olduğunu bildiriyor.

Gazete 1 Ağustos'tan itibaren İstanbul uçuşlarının başlayacağını, ancak Antalya dahil tatil beldelerine tarifeli ve charterlar ile direkt uçuşlar için 10 Ağustos'u beklemek gerektiğini aktardı.

Öte yandan, bazı sektörel uzmanlar Türkiye'nin kapılarını yeniden Rus turistlere açmasının iç piyasayı şimdilik olumsuz etkilemediği iddiasında. Zira uzmanlara göre, Rus turistler Türkiye dönüşü koronavirüs testi yaptırmak zorunda. Bu da pek çok tatilciyi ülke içinde tatil yapma planına bağlı kalmaya itiyor. Diğer yandan M. Komsomolets ile iç destinasyonlarda talebin düşmeye başladığını yazdı. (Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha