Türkiye tatilinde hastalandım diyen İngiliz çifte şok karar

Türkiye tatilinde hastalandım diyen İngiliz çifte şok karar
06 Mart 2018, 18:31
İngiliz tur operatörlerinin sahte “tatilde hastalandım” iddialarına yönelik mücadelesi devam ediyor. Dün Derbyshire yerel mahkemesi, Leon Roberts ve Jade Muzoka çifti için “26 haftalık tecil edilmiş mahkumiyet” kararı aldı.

2015 yılının Temmuz ayında Belek’te Cornelia Diamond Golf Resort & Spa bir haftalık tatil yapan Leon Roberts ve kız arkadaşı Jade Muzoka, tatil dönüşlerinde tatilde yedikleri yemekten zehirlendiklerini öne sürerek; TUI İngiltere’ye tazminat davası açmışlardı.

Dava kapsamında TUI İngiltere’nin avukatları, çiftin tatil süresince çekildiği 79 fotoğrafa sosyal medya üzerinden ulaşarak; bu iddiaları reddetti. Bu gelişme sonrasında İngiliz çift davadan vazgeçtiklerini açıklamışlardı.

Buna karşın TUI İngiltere’nin yasal temsilcileri kovuşturmanın devam ettirilmesini talep etti.

Davanın dün gerçekleştirilen celsesinde Derbyshire Mahkemesi’nin Hakimi Jonathan Taaffe, çifte “26 haftalık (6.5 ay) tecil edilmiş mahkumiyet” kararı verdi.

Muzoka ve Roberts’ın, ilk etapta 200 saatlik toplum hizmeti görevini yerine getirmesi ve bin 115 Pound’luk mahkeme masraflarının ödeme zorunluluğu takip edilecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha