Türkiye tanıtımda 2018’e hızlı başladı

Türkiye tanıtımda 2018’e hızlı başladı
27 Ocak 2018, 09:49
Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2018 yılında toplam 100 turizm ihtisas fuarında stant açacak. Diğer yandan geçtiğimiz günlerde İspanya’nın başkenti Madrid’te düzenlenen FITUR 2018’de Türkiye en iyi stant yarışmasında ülkeler kategorisinde ödüle layık görüldü.

Yedi kıtada, 100 turizm fuarında, eşsiz doğası, zengin tarihi ve kültürel dokusu ile Türkiye tanıtılacak.

Sahip olduğu tarihi, turistik, kültürel değerlerinin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması ve pazar çeşitliliğinin arttırılması amacıyla her yıl yurt dışında gerçekleştirilen uluslararası turizm ihtisas fuarlarında Kültür ve Turizm Bakanlığı çatısı altında Türkiye’nin tanıtımı yapılıyor.

Bakanlık, 2018 yılında aralarında ITB Berlin Turizm Fuarı, World Travel Market Londra, Arabian Travel Market, MITT Moskova gibi dünyanın en çok ziyaret edilen turizm etkinliklerinin de bulunduğu toplam 100 turizm ihtisas fuarında stant açacak.

Turizm hacmi her geçen gün daha da büyüyen ve yeni pazarlara açılan Türkiye, ayrıca Hindistan’da düzenlenen Oneworld Travel Market ve Satte Yeni Delhi’ye de onur konuğu olarak katılacak.

Turizm profesyonellerinin bir araya geldiği fuarlarda bu yıl Türkiye, Troia ile Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilen Kastamonu’yu ön plana çıkaracak.

FITUR 2018 en iyi stant ödüllerinden biri Türkiye’ye

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ülke tanıtımı kapsamında yürüttüğü yoğun çalışmaların meyvelerini topluyor.

Geçtiğimiz günlerde Madrid’de kapılarını açan Uluslararası Turizm Fuarı FITUR 2018’de, Madrid Fuar İdaresi IFEMA tarafından düzenlenen En İyi Stant Yarışmasında ülkeler kategorisinde Türkiye de ödüle layık görüldü.

Değerlendirme kriterleri arasında profesyonellik, her ürünün pazarlama gereksinimleri ile standın uygunluğu, görüntü ve ürünle standın uyumu çerçevesinde iletişim ve tanıtım kapasitesi, özellikle orijinallik ve inovasyon düzeyiyle ilişkili tasarım yer aldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha