Türkiye o pazarda 1 numaralı yaz destinasyonu oldu

Türkiye o pazarda 1 numaralı yaz destinasyonu oldu
14 Eylül 2021, 11:16
Akay Turizm, 2022 sezonu öncesi Novatours üst yönetimini ve Novatours’un kıdemli acentalarını Antalya’da NG Hotels ve Nirvana Hotels’in ev sahiplikleri ile ağırladı.

Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleştirilen gece zengin bir kokteyl ile başladı. Gecede önemli isimler konuşmalarını gerçekleştirirken Novatours CEO’su Audrone Keinyte kürsüye çıkıp Novatours'un yaptığı çalışmalar, pandemi krizini nasıl yönettiği ve gelecekteki planları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Keinyte, yaptığı konuşmada; “2020 senesinin tüm dünyada turizm sektörünü çok zorladığını söylememe bile gerek yok. Baltık pazarı da bir istisna değildi. Bu kadar zamandan sonra çok uzun sürelerdir çalıştığımız partnerlerimizle bir araya gelmekten kıvanç duyuyoruz. Hep birlikte çok zor zamanlardan geçtik ve şüphesiz bu yaşadıklarımız sadece bizim iş ortaklığımızı güçlendirdi” dedi.

Keinyte: Baltık pazarında Türkiye'yi satışa açtığımız andan itibaren çok hızlı talep aldık

Novatours’un CEO’su Keinyte, pandemi kısıtlamaları yüzünden Baltık pazarından 1 sene boyunca kimsenin Türkiye’ye seyahat edemediğini, 2021’de ise Türkiye’nin çok başarılı bir geri dönüş gerçekleştirdiğini söyledi. Keinyte: “Türkiye’yi satışa açtığımız andan itibaren çok hızlı bir şekilde artan taleplere tanık olmak bizi çok mutlu etti ve satışlarda anında tüm Baltık pazarında her zamanki gibi 1 numaralı (Toplam kapasitenin %40’ı) yaz destinasyonu oldu. Bu durum işlerin bizim için normale döndüğünün göstergesiydi. Bu sonuç birkaç faktörün kombinasyonu ile belirlendi.

Öncelikle, Türk devletinin turizm sektöründe aldığı yüksek güvenlikli, sağlıklı ve hijyen sağlayan tedbirler, aşılamada bu sektöre öncelik vermek. Bunları anlayıp, anlatmamızda buradaki partnerimiz Akay Turizm’in de rolü çok büyüktü. 7/24 iletişimdeydik ve bizi her türlü güncellemeden, bilgiden, alınan önlemlerden ve virüsle mücadele için yapılan çalışmalardan haberdar etti. Sonuç olarak hep birlikte misafirlerimize sağlıklı, güvenilir bir tatil sunduk ve onlara tekrar seyahat etmeleri için güven aşıladık. Bugün pozitif şekilde geri dönüş yapan turizm sektörünü görmek çok güzel” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha