Türkiye'nin 'kış' rakibine direkt uçuşlara başlıyor

Türkiye'nin 'kış' rakibine direkt uçuşlara başlıyor
30 Eylül 2022, 08:37
Rusya’nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot, kış mevsiminde Rusların en fazla tercih ettiği ülkeye direkt uçuşlara başlıyor.

Rusya’nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot, kış mevsiminde Rusların en fazla tercih ettiği ülkelerden biri olan Mısır’ın tatil beldeleri Hurgada ve Şarm El-Şeyh’e 1 Ekim itibariyle direkt uçuşlara başlayacak.

Seferler günlük düzenlenecek

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Aeroflot uçaklarının Sheremetyevo Havalimanı C Terminalinden Hurgada ve Şarm El-Şeyh’e günlük seferler düzenleyeceği belirtilirken, seferlerde geniş gövdeli Airbus A330 uçaklarının kullanılacağı ifade edildi.

Rossiya'da 30 Ekim'den itibaren Mısır seferlerine başlayacak

Aeroflot ile birlikte bir diğer yerli havayolu şirketi Rossiya Havayolları da 30 Ekim’den itibaren Soçi’den Hurgada ve Şarm El-Şeyh’e uçak seferlerine başlamayı planlıyor.

Yakın zamanda Rusya’nın en büyük tur operatörlerinden Tez Tour tarafından yapılan açıklamada, eylül ayı sonuna kadar Rus rublesinin Mısır’da kullanılan para birimleri listesine dahil edileceği belirtilirken, yıl sonuna kadar yerel bankalarda özel terminaller oluşturulmasının planlandığı ifade edilmişti.

Mısır, sonbahar-kış dönemi yaz tatillerinde Ruslar arasında en popüler tatil destinasyonlarından biri olarak bilinirken, Tez Tour’un bu dönemdeki toplam rezervasyonlarının yaklaşık yüzde 46’sını oluşturuyor. (Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha