Türkiye’nin kırmızı listeden çıkması için kampanya!

Türkiye’nin kırmızı listeden çıkması için kampanya!
28 Temmuz 2021, 11:51
Türkiye’nin kırmızı listeden çıkması için başlatılan imza kampanyası kısa sürede 35 bini geçti.

İngiltere'nin Kırmızı Liste'yi yenileyeceği tarih hem tatil için yol gözleyen İngiliz vatandaşları tarafından hem de Türkiye'ye gitmek veya İngiltere'ye dönmek isteyen Türkiye vatandaşları tarafından dört gözle bekleniyor.

Otel karantinası nedeniyle seyahatlerde sorun yaşayan Türkiye vatandaşları tepkilerini sosyal medya kanallarının yanı sıra imza kampanyaları ile duyurmaya çalışıyor. İngiltere’de yaşayan Gül Gökyokuş’un, İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı seyahat listesinden çıkarılması için düzenlediği imza kampanyası hakkında Brit İş Yaşam Tv ’ye konuştu. Gökyokuş kampanyaya İngiliz vatandaşlarının da aralarında olduğu 35 bini aşkın kişinin kampanyayı desteklediğini belirtti. Gökyokuş Türkiye'nin İngiliz halkı için önemli bir tatil destinasyonu olduğunu belirterek, "Hükümetin bir çok sayıda kişinin yolculuk yapmasından çekindiğini düşünüyorum" dedi.

‘‘Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarın’’

‘‘Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarın’’ başlıklı imza kampanyası kısa bir sürede yaklaşık 10 bini geçince ilgili devlet kurumu talebe yanıt vermişti. Ulaşım Dairesi tarafından verilen yanıtta The Joint Biosecurity Centre (JBC)'ın kriterleri doğrultusunda varyant ve yayılım ve varyant riski nedeniyle Türkiye'nin Kırmızı Liste'de tutulduğu belirtildi.

Kampanya adresinde devam ediyor.

İmza sayısının 100 bini geçmesi durumunda da dilekçenin talebi Parlamentoda tartışılıyor.

İngiltere seyahat listelerini ne zaman yenileyecek?

19 Temmuz’da seyahat listesini güncelleyen İngiltere Türkiye’yi gelişlerde 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanan “kırmızı liste”den çıkarmadı. Kırmızı listede yer alan ülkelerden gelenlerin 10 gün boyunca, 1750 pound olan masraflarını kendileri karşılayarak ev yerine otelde karantinada kalmaları gerekiyor.

Bir sonraki güncellemenin Ağustos’un ilk haftasında yapılması bekleniyor.

Yorumlar
Burcu Insel
29 Temmuz 2021, Perşembe 04:44
Avrupa asilamada baslarda cok yavas gitti malesef ama suan toparladi 18 yas ve ustu herkes oldu asi .
Roy landog
29 Temmuz 2021, Perşembe 02:17
Türkiye yi kırmızı listeye aldigi icin imza topliyanlar neden alındıgını ogrensin yalan beyan edersen alirlar ruslar vıruslu geliyor test yok karantina yok haklı ingiltere halk da istemıyor cunku Türkiye yi 35.000 bin imza türkiye den toplanmış cünkü keci gibi sagdiklari halk yok ve kımse de gelmiyecek
nazı nazı
29 Temmuz 2021, Perşembe 12:21
yazıq ya, ingiltere insanina izn versin insani Turkiyede biraz doğa, güneş gorsun, içi açılsın, ben 8 gün Turkiyede tatilde oldum, muhteşemdi, Teşekkurler Türkiyem, milyonlarım olsa da yine de her zaman Turkiyeye tatile gelirim, Turkiye Azerbaycanlilarin canıdır.
Hakan Murat
28 Temmuz 2021, Çarşamba 10:12
Realy Türki Much safe from other country im say From hare to boris conson pelase take of red on Türki map make Gren
Kenan Bostancı
28 Temmuz 2021, Çarşamba 05:53
İngiltere önce kendini kurtarsın Aşılamada bile Türkiye Cumhuriyetinin çok gerisinde utanmadan birde Türkiye yi kırmızı listeye almak istiyor
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha