Türkiye’nin ilk açık hava stüdyosu “Studio Sky” Fairmont Quasar Istanbul’da hizmete açıldı

Türkiye’nin ilk açık hava stüdyosu “Studio Sky” Fairmont Quasar Istanbul’da hizmete açıldı
30 Haziran 2021, 12:58
Fairmont Quasar Istanbul Genel Müdürü Nicolas Kipper’ın ev sahipliğinde 29 Haziran 2021’de gerçekleştirilen Studio Sky’ın tanıtım davetine turizm dünyasının önemli isimleri katıldı.

Studio Sky’ın tanıtım davetinde bir konuşma yapan Nicolas Kipper; şehrin en işlek iş bölgesi Mecidiyeköy’de yükselen, zamansız stili en son teknoloji ile birleştiren Fairmont Quasar Istanbul’da bir ilke imza atarak “Studio Sky” ile gökyüzünde dijital buluşmalara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti. “Dünya çapında halen etkilerini göstermeye devam eden bu dönemde, misafirlerimizi teknolojinin getirdiği yeniliklerle buluşturmaya devam ediyoruz. Sektörün lider ismi Neotech Etkinlik Teknolojileri yapmış olduğumuz işbirliği neticesinde Luna Balo Salonu’ndaki dijital stüdyomuzun ardından otelimizin 26. katındaki Studio Sky’ı hayata geçirdik.”

Sunuculuğunu Jess Molho’un üstlendiği ve DJ David Şaboy'un müzikleriyle renk kattığı davet Executive Chef Soner Kesgin ve ekibinin hazırladığı ikramlarla devam etti.

Güvenli Turizm ve Accor ALLSAFE sertifikalarına sahip olan Fairmont Quasar Istanbul, 26. katındaki terasında yer alan ve Türkiye’nin ilk açık hava stüdyosu olma özelliğini taşıyan “Studio Sky” ile yaz aylarında gerçekleşecek dijital organizasyon ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Neotech Etkinlik Teknolojileri işbirliği ile hazırlanan son teknoloji dijital stüdyosu ile online ve hibrit toplantıları benzersiz bir deneyime dönüştüren Studio Sky’da tüm yayın akışı canlı yayın reji masasından kontrol ediliyor. Katılımcılara Boğaz manzarası eşliğinde eşsiz bir görsel şölen yaşatan Studio Sky’da 4 x 3 m genişliğinde LED ekran, kokteyl ve canlı yayınlar için ses sistemi, ışık sistemi ve canlı yayın kameraları bulunuyor.

Sınırsız sayıda izleyici için güvenli ve kesintisiz canlı yayınlar, ürün ve bayi lansmanları, eğitim toplantıları, açılışlar, ödül törenleri, iç iletişim sunumları ve TV programlarının eksiksiz gerçekleştirilmesi sağlayan Studio Sky, açık havada düzenlenen etkinliklere farklı bir bakış açısı katıyor.

Studio Sky’da 150 mbps upload/download kesintisiz internet ile kapalı devre micro yayın sistemlerinin yanı sıra sosyal medya hesapları üzerinden yayın yapma imkanı sunuluyor. İzleyici sayısının taleplere göre 1 kişiden 1.000.000 kişiye kadar çıkabildiği Studio Sky’da konuşmacı ya da panelistlere, video konferans uygulamaları üzerinden diledikleri yerde canlı yayın imkanı da sağlanıyor.

Anları anılara dönüştürmek üzere yola çıkan Fairmont Quasar Istanbul’da, sadece yaz aylarında değil 12 x 4 m genişliğinde LED ekran ve 5 x 1,5 metre canlı bağlantı için LED ekrandan oluşan dijital sahnesiyle Luna Balo Salonu’nda sanal etkinlikler ve green box tekniği ile reklam çekimleri de yapılabiliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha