Türkiye’nin en iyi lezzet noktalarını keşfedin

Türkiye’nin en iyi lezzet noktalarını keşfedin
20 Mart 2021, 14:42
Türkiye’nin dört bir yanında yaklaşık 80 oteli bulunan Wyndham Hotels & Resorts’un otellerinden bazıları, Kayseri, Mersin, Hatay ve Kahramanmaraş gibi ülkenin önde gelen lezzet şehirlerinde yer alıyor.

Türkiye’nin dört bir yanında yaklaşık 80 oteli bulunan Wyndham Hotels & Resorts’un otellerinden bazıları, Kayseri, Mersin, Hatay ve Kahramanmaraş gibi ülkenin önde gelen lezzet şehirlerinde yer alıyor. Bu iller kendilerine özgü mutfaklarıyla dünya çapında tanınmalarının yanı sıra birbirlerine yakın olmaları sayesinde karayoluyla seyahat edenler açısından kolay ve lezzetli bir yolculuğa olanak tanıyor.

Yerel mutfakları keşfetmek için Türkiye’nin çeşitli noktalarını ziyaret etmek isteyenler, Wyndham Hotels & Resorts’un 31 Ağustos 2021 tarihine kadar geçerli olan Daha Uzun Kalın, Tasarruf Edin promosyonundan da faydalanabilirler. Kampanyaya katılan otellerde üç veya daha fazla gece konaklayan misafirler Wyndham’ın mevcut en iyi tarifesi üzerinden yüzde 15 ile 25 arasında indirimden ve böylece lezzet maceralarını uzatma fırsatından yararlanabiliyor. Geleneksel lezzetlerin tadına bakmak için seyahat ederken konaklayabileceğiniz Wyndham otellerinden dördü aşağıda tanıtılıyor:

Gastronomi cenneti: Kayseri

Kayseri, mutfağının ünü Türkiye sınırlarını aşan iller arasında yer alıyor. Kayseri denince çoğu kişinin aklına ilk olarak onlarca farklı türü yapılan mantı, pastırma ve sucuk gelse de; şehir bu meşhur ürünlerinin yanı sıra soğuk kış günlerinde içinizi sıcak tutacak kurşun aşı çorbası, tahin, pekmez ve cevizle yapılan nevzine tatlısı, yağlama, bölgede yetişen özgün bir bitkiden elde edilen gilaburu suyu gibi yüzlerce lezzeti barındıran zengin bir mutfağa sahip. Bu lezzetleri keşfetmek için Kayseri’yi ziyaret etmek isteyenler, Kayseri Erkilet Havalimanı’na yalnızca 6 kilometre mesafede bulunan Wyndham Grand Kayseri’nin 205 şık odasından biri için rezervasyon yapabilirler. Bu üst sınıf otel fitness merkezi, kapalı havuzu, spa, sauna gibi imkanlarının yanı sıra Erciyes Dağı’nın nefes kesen manzaralarını da sunuyor.

Sadece tantuni için bile gidilir: Mersin

Çok kültürlülüğüyle zengin bir mutfak kültürüne sahip olan Mersin, pek çok kişinin sadece tantuni yemek için bile ziyaret ettiği bir kent. Ziyaretçiler, komşusu Adana'da yapılandan farklı olarak malzemelerinin içinde soğan bulunan Tarsus kebabı, kaymağının içindeki fıstık veya cevizle bize göz kırpan kerebiç tatlısı, cezerye gibi bölgeye özgü lezzetleri yerinde tadabilirler. 90 odalı Ramada by Wyndham Mersin, şehir merkezindeki konumuyla Akdeniz'in bu güzel şehrini ziyaret etmek isteyenler için ideal bir seçenek ve spa, sauna ve fitness merkezi gibi olanaklar sunuyor.

Akdeniz'in kekik kokulu şehri: İskenderun

Hatay mutfağı son yıllarda Türkiye'nin büyük şehirlerinde açılan restoranlarla birlikte giderek daha çok insanın merakını ve ilgisini çekmeye başladı. İskenderun, jumbo karidesi başta olmak üzere, şehrin kekik kokulu en büyük ikinci ilçesi olarak öne çıkıyor. Bölgede özel üretilen Hatay peyniri ile hazırlanan künefe, kağıt kebabı, içli köftenin yöresel yorumu oruk gibi tatları yerinde deneyimlemek isteyenler 108 odalı Ramada by Wyndham İskenderun'da rezervasyon yapabilirler. Merkezi bir noktada bulunan bu otel, lezzet keşifleri için güç toplamak isteyen misafirlerine dinlenmek için harika olanaklar da sunuyor. Misafirler, otelin kapalı havuzu, spa, sauna ve fitness merkezinden yararlanabiliyor.

Dünyaca ünlü dondurması ve daha fazlasıyla Kahramanmaraş

Keçi sütü ve salep ile yapılan Kahramanmaraş dondurması, Türkiye'nin dünya çapında en çok tanınan yiyecekleri arasında yer alıyor. Kahramanmaraş'ı ziyaret edenler meşhur dondurmasını dört mevsim yerinde tadabileceği gibi, Acem pilavı, eli böğründe kebabı ve ekşi erik sulusu gibi farklı lezzetleri de keşfedebilirler. 162 odalı Ramada Plaza by Wyndham Kahramanmaraş, misafirlerine tarihi kentin merkezine kolayca ulaşılabilen bir konumda modern konaklama imkanı sunuyor. Tam donanımlı hizmet sunan bu otel, kapalı havuz, spa, fitness merkezi ve havalimanı servisleri gibi ince düşünülmüş olanaklar sunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha