Türkiye'nin ana turizm pazarında gergin bekleyiş!

Türkiye'nin ana turizm pazarında gergin bekleyiş!
24 Haziran 2023, 12:57
Türkiye'nin ana turizm pazarı Rusya'da paralı asker grubu Wagner ile Rus ordusu arasında patlak veren ve karşılıklı olarak silahların çekilmesine neden olan gelişmeler turizmciler tarafından da endişeyle takip ediliyor.

Rusya'nın paralı ordusu Wagner ile ordu arasında ipler koptu. Wagner ordu tarafından kamplarının vurulduğunu öne sürdükten sonra Ukrayna topraklarından Rusya'ya geçtiğini duyurdu. Rostov-Na-Donu'daki Rus Güney Askeri Bölge Karargah binasını kuşatan Wagner savaşçıları, binanın kapı ve pencerelerine ağır silahlar yerleştirdi. Wagner'in kurucusu Yevgeniy Prigojin, Rus Savunma Bakanı Sergey Şoygu'ya meydan okuyarak "Şoygu'yu buraya istiyoruz. Gelene kadar burada olacağız. Rostov'u bloke edeceğiz ve Moskova''ya gideceğiz." ifadelerini kullandı.

Putin: Bu bir ihanet, devletimizi savunmaya hazırız

Rus paralı asker şirketi Wagner'in kurucusu Yevgeniy Prigojin dün Rus ordusunu Wagner'e saldırı düzenlemekle suçlayıp karşılık vermekle tehdit etti. “Darbe girişimi” olarak değerlendirilen bu açıklamadan sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, televizyondan yayınlanan açıklamasında “Bu halkımıza bir darbedir, bunun cezasını vereceğiz” dedi. 1917’de yaşananlara da değinen Rus lider, Prigojin’in ismini anmadığı konuşmasında “Sırtımızdan bıçaklandık” ifadelerini kullandı. “Devletimizi savunmaya hazırız. Rusya’yı korumak için her şeyi yapacağım. Daha da güçleneceğiz” diye konuşan Putin, Wagner’in Ukrayna’nın Donbas bölgesinin kurtarılmasında büyük rolü olduğunu söyleyerek “Wagner grubunda kahramanlar var ama içlerinde hainler de var, onlara cezalarını vereceğiz. Ülkemizi içimizdeki hainlere karşı koruyacağız” dedi.

Rus turistlerin Türkiye'ye gelişlerini etkiler mi?

Wagner'le Rus ordusu arasında tamda turizmde yüksek sezona girilirken yaşanan gerilimin Türkiye'nin ana pazarı Rusya'dan Türkiye'ye gelişleri etkileyebileceği endişeleri yaşanıyor. Rusya Türkiye'ye en çok turist gönderen ülke konumunda. 2023'ün ilk 5 ayında Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında bir önceki senenin aynı dönemine göre Rusya Federasyonu yüzde 110,12 artışla birinci oldu. Mayıs ayında en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında bir önceki yılın aynı ayına oranla yüzde 76,55 artışla Rusya Federasyonu birinci oldu. Rusya'dan Türkiye'ye yaz sezonunda haftada 1200 uçuş gerçekleştiriliyor.

Yorumlar
Köksal
29 Haziran 2023, Perşembe 02:30
Allah'a şükürler olsunki böyle zor bir zamanda Güçlü bir lider başımızda, Allah onu başımızdan eksik etmesin, ama her ülkede olduğu gibi bizimde ülkemizde bazı namkörler var. Adam gecesini gündüzüne katıyor ülkesi için koşturuyor yinede utanmadan iftiralar atıyorlar, yazıklar olsun
53 Rize
28 Haziran 2023, Çarşamba 09:01
Bizler birlik olalım ne ABD ne İsrail ne Rusya hepsi dağilacaktir.yeterki bizler bir arada yaşamasini oğrenelim.bizim ortak mayamiz islamdir onu yaşayıp yaşatalim bizim sırtımız dünya bir olsa yere gelmez Allah'ın izniyle.
Yusuf senturk
25 Haziran 2023, Pazar 06:19
Bilmiyorlar ki bizim en büyük düşmanımız rusyadir.bizim hükümetimiz Rusya'ya destek açıklaması yapmış .sen oraya buraya destek açıklamasını birakta işçiye ,emekliye ,asgari ucretliye ülkende yaptığın darbeden haber ver asgari ucreti 11.400 TL yaptinda ne oldu ev kiralari olmuş 8.00. TL geri kalanla simit çay yesek her gün yine yetmez .kazandın diye böbürlenme önce halkına dön yuzunu üç beş zengini daha zengin edeceğine halkını zengin et onca saray yapip saltanat süreceğine bunlara harcadigin parayı halkına harca .
Dolar euro
25 Haziran 2023, Pazar 10:05
Amerika'ya birşey olmaz dünya Yok olur İsrail Amerika ayakta kalır
Ziyaretçi
25 Haziran 2023, Pazar 05:08
Darısı tüm küfekerin başına
Eyup erol
24 Haziran 2023, Cumartesi 05:45
Bu bir amerika avrupa birliğinin oyunu bize nasıl 15 temmuz uyguladılar aynısını rusyaya uygulamaya çalışıyor büyük dünya savaşı çıkarmaya çalışıyorlar dünyayı kıtlığa sürüklemeye nufusu dürmeye çalışıyorlar abd ve avrupa birliği dağılacak kıtalar değişecek bu bir kaç yıl onların son çırpınışları dağılacaklar
levent topcu
24 Haziran 2023, Cumartesi 04:57
darısı ABD bin başına inşallah.??????????
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha