Türkiye neredeyse her gün pahalanıyor

Türkiye neredeyse her gün pahalanıyor
28 Şubat 2019, 08:32
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, dün düzenlediği basın toplantısında Türkiye'yle ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

ATOR Başkanı Maya Lomidze, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Rusya'daki tur operatörlerinin Türkiye tur satış fiyatlarının bu yıl en az yüzde 15 zamlandığını söyledi.

"Türkiye kelimenin tam anlamıyla her gün pahalılaşıyor, erken rezervasyon kampanyaları da dahil. Şu anda turlar yüzde 15 mertebesinde pahalılaştı" diyen Lomidze, zamları Türkiye turizminin başlıca ülkeleri olan Almanya ve İngiltere'nin otel rezervasyonlarını yoğunlaştırmaya başlamasına bağladı.

Ruslara özel fiyat artık yok

Sputnik'te yer alan habere göre Lomidze, "Artan talep halinde turistik tesisin fiyatı da artıyor. Ayrıca geçen yıl Rusya'dan rekor sayıda turist geldiği için otelciler, Rus pazarı için özel fiyat uygulamalarına gerek olmadığını anladı. 2019'dan itibaren bu fiyatlar gözden geçirildi" diye konuştu.

Yüzde 4-5 artış olabilir

ATOR Başkanı, Rusya'dan Türkiye'ye bu yıl gelecek olan turist sayısının ya geçen yılın seviyesinde kalacağını, ya da yüzde 4-5 oranında artacağını sözlerine ekledi.

8 Mart tatilinde hangi bölgelere talep var?

Lomidze, Rus turistlerin mart tatili için Rusya içinde en çok Soçi ve Kırım turları satın aldıklarını, yurt dışı için en popüler destinasyonlarınsa Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Hindistan ve Türkiye olduğunu söyledi. Lomidze, "Mart tatil fiyatları geçen yıla göre tüm yüzde 10'luk artış kaydetti, Soçi ve Kırım buna dahil değil, bu yönlerdeki fiyatlar değişmedi, hatta geçen yılki fiyatlara göre daha ucuz" ifadelerini kullandı. Rusların bu yılki mart tatili, 8 Mart günü cumaya denk geldiği için 8, 9 ve 10 Mart olmak üzere 3 gün sürecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha