Rota

Türkiye karşıtı kampanyaya dönüştü…

02 Şubat 2020, 11:34
Arap aileyi hakaretlerle kovan bir şahsın görüldüğü video Ortadoğu ülkelerinde infiale neden oldu. Video kısa sürede Türkiye aleyhtarı kampanyaya dönüştü.

Ortadoğu turizm pazarı, sosyal medyaya düşen utanç videosuyla çalkalanıyor. Yaklaşık bir yıl önce yaşandığı ve sebebi bilinmeyen bir anlaşmazlık sonucu Ortadoğulu aileye hakaret eden Türk komşusunu gösteren video, sosyal medyada paylaşılınca şok etkisi yarattı.

Türk turizmine büyük zarar verecek

Başta Suudi Arabistan olmak üzere birçok Ortadoğu ülkesinde paylaşılan video, Türkiye aleyhtarı kampanyaya dönüştü.

Videoyu sansürlemeden yayınladığımız için okurlarımızdan özür diliyoruz


OSAD Başkanı Ahmet Kırk: Öfke içindeyiz!

Gördükleri video karşısında önce öfke, ardından da derin bir üzüntü duyduklarını belirten Ortadoğu Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Ahmet Kırk, sosyal medyada yaşanmakta olan krizin yönetilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın harekete geçmesini istedi.

Türk ürünlerini boykot kampanyasına dönüştü

İstanbul Bahçeşehir’de bir yıl önce yaşandığı öğrenilen olay, mağdur ailenin videoyu sosyal medyada paylaşmasıyla yeniden gündeme geldi. Kısa sürede Türkiye aleyhtarı kampanyaya dönüşen video, Sudi Arabistan’da Türk ürünlerini boykot kampanyasına dönüştü.

Dava devam ediyor

Olaya neden olan kişi hakkında açılan davanın ise İstanbul Küçükçekmece Adliyesinde devam ettiği gelen bilgiler arasında.

Yorumlar
Enes
04 Şubat 2020, Salı 01:13
Valla her şeyi siyasete bağlamak istemem ama. Olayın suçlusu %100 hükümet. Hergün uygulanan yeni vergi ve ardından sürekli Suriyelilere şu kadar yardım yaptık benzeri açıklamalar yüzünde insanlar Arap görünce şeytan görmüşe benziyor!
Ahmet fansa
03 Şubat 2020, Pazartesi 08:55
Sorun ne olursa olsun ırk ne olursa olsun hangi dinden olursa olsun hiç bir insanın başka bir insana bu şekilde küfür etmesi kabullenilmesi mümkün değildir
taner erden
03 Şubat 2020, Pazartesi 11:17
bu mahluğun yaptığı hiç hoş değil ama öte yandan sen 5 milyon zor durumda kalan arabın bütün ihtiyaclarını karşıla 1tane bireysel olayı adamlar ayyuka çıkarsınlar türk mallarını boykot etsinler düşündürücü
Ahmet alpan
03 Şubat 2020, Pazartesi 10:19
Araplar da az degil , adami delirtirler. Cok kompleksliler
Fırtına na
03 Şubat 2020, Pazartesi 07:42
Sadece acemice yapılmış kurgudan öte birşey değil, Para karşılığında adam bu hakaretleri yapıyor açık açık belli Türkiye'yi Arap ülkelere karşı kötü göstermek
S.Kaplan
03 Şubat 2020, Pazartesi 04:24
Yargisiz infaz yapmayalim. Yargilansin once. Sadece kadin icin bu ulkeye gelen binlerce arap erkegi var . Hukuk karar versin
Kusay Yıldırım
03 Şubat 2020, Pazartesi 03:14
Maleysef bu gibi faşist düşünceli basit insanlar vatana,millete zarar verir
Gürkan Özcan
02 Şubat 2020, Pazar 10:12
Bu gibi insan müsvetteleri yüzünden ülke olarak gördüğümüz zarar ortada. Bunların vatana ihanet yüzünden yargılanmaları lazım.
Aydın bıçakçı
02 Şubat 2020, Pazar 10:04
Gereken cezayı alacak bu karektersiz haysiyetsiz.
Ahmet kırk
02 Şubat 2020, Pazar 01:31
Bu gibi kişiler cezalandırılmaz ise ülke olarak büyük kayıplar yaşayacağız
Salih
02 Şubat 2020, Pazar 01:11
Hizmet sektörünün yüz karası işte. Pis faşist!
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha