Türkiye kararına kimi sevindi kimi üzüldü!

Türkiye kararına kimi sevindi kimi üzüldü!
18 Haziran 2021, 20:35
Rusya, Türkiye'ye uçuş yasağı ile ilgili kararı yine "son anlarda" verdi, salı gününden itibaren uçuşlara izin verilmesiyle birlikte binlerce turist hemen bavul toplamaya başladı.

İki yıldır koronavirüs yüzünden Türkiye'ye gidemeyen ve ellerinde satın aldıkları turlarla bekleyen yüz binlerce turist sevinçli. Diğer yandan "üzüntülü" ve hatta "öfkeli" olanlar da var:

'İki yıldır denize giremedik nihayet Türkiye'ye gidiyoruz'

Kararın açıklanmasının ardından sosyal medyada yorumlar "yağmur gibi" yağmaya başladı.

"İki yıldır deniz giremedik, Türkiye'yi çok özledik, gidiyoruz!" diye coşkularını belli edenler çoğunlukta.

Diğer yandan bazı turistler, "Türkiye açılmayacak diye daha yeni bizim Karadeniz kıyılarına tur satın aldık. Hem de fahiş fiyatla. Şimdi ne onu iade etme şansımız var ne de Türkiye'ye gitme. Bu kadar talihsizlik olmaz" diye yakındılar.

Bazı yorumlarda "Karadeniz kıyılarında denize girecek yer kalmamıştı. Üstelik fiyatlar Türkiye'nin iki katını bulmuştu. Son olarak dün yaşanan rekor yağmurlarla her yeri su bastı ve insanların tatili zehir oldu. Bu yüzden Türkiye'nin açılmasından başka yol kalmadı" görüşü savunuldu.

'Rus hükümeti halkın tepkisinden çekindi'

Rusya'da, özellikle de Moskova'da Kovid-19 vakalarında rekor kırıldığı gün uçuşların başlatılmasını eleştirenler de var.

Diğer yandan, "Halkın aşı yaptırmaya yanaşmadığı bir dönemde, neden tam da fırsat varken, yurt dışına tatile gitmek aşı yaptırma ön şartına bağlanmadı?" diye soranlar da.

Bazı yorumlarda ise, Rusya'nın 17 Eylül'de iktidar için çok kritik olan Duma seçimlerine gideceği, Kovid-19 yüzünden bunalan ve tatil yapamayan halkın artan tepkisinden çekinen hükümetin Türkiye'ye uçuşlara izin vererek halkın "stresini azaltma" yolunu seçtiği savunuluyor.

Yorumlar
M. KARA
19 Haziran 2021, Cumartesi 11:16
Yerli turistler için fiyatlar iyice artmış. Yurt dışından gelecekler bizim yarı fiyatımızı bile ödemeden tatil yapacaklar. Yazık çok yazık. İnsan önce kendi halkını korumalı
Tokay Demir
19 Haziran 2021, Cumartesi 03:00
En uygunu en mantıklısı plajlara yakın yazlık evler. Temiz bakımlı evler 350 tl. den başlayor. Bu evlerde 4 kişilik bir ailenin 15 günlük masrafı yedin ictin gittin geldin 5/6 bin tl yi geçmez. Tutun maaile gidin. Tek çare bu. 5 yildizli otellerde paranızı ezmeyin. Bu oteller birgün gelir yerli turiste yalvarır. Hayat sürprizlerle dolu.Öyle değil mi.
İbrahim Kardaş
19 Haziran 2021, Cumartesi 12:53
Türkiye aşı karnesini mecbur tutmalı. Aksi halde biz voronayi engelleyemeyiz. Ruslar aşı olmak istemiyor
Berkant uysal
19 Haziran 2021, Cumartesi 12:31
Sadece turkler kendi vatanlarinda tatil yapamiyor ne kadar guzel. İki sene once gittigim be syilduzlj otel 6 binden 13 bine cikmis yabanciya ucte biri karsiligi tatil emegi gecen herkeze tesekkur ederiz.
D yayici
19 Haziran 2021, Cumartesi 11:15
Moskovada yeni bir varyant tan soz ediliyor Dikkatli olmak lazim
Mehmet dag
19 Haziran 2021, Cumartesi 10:01
Bazen iyi haber duymak sevindiriyor. Birde bu ülkeye adalet ve demokirasi gelse iyi olacaktır. Denizlerde poyraz eksik olmasa.
HK
19 Haziran 2021, Cumartesi 09:57
Türkiyenin aşı olmayanı almaması gerekiyor çünkü bizde durum düzeldi ama bu sefer rusyada hastalık patladi bizim uyguladığımız bütün yasaklar boşa gitmiş olabilir hükumetin vatandaşları koruması için önlem alması gerekiyor
Hasan çakıroğlu
19 Haziran 2021, Cumartesi 09:49
Ya yasağı kaldıracakları belliydi zahten hep bi oyun peşindeler ülkemizden başka hiç biyerde daha rahat edemez bu ruslar ben artık böyle oyunlara inanmıyorum yok rus gelmiyecek yok flancalar gelmiyecek geçsinler bunları hepsi bi oyun bonlar neyseki ülkemiz dik duruyor
M. Kemal gügercin
19 Haziran 2021, Cumartesi 06:46
Mantıklı önce aşı sonra seyahat. İyi de olurmuş ziyaret edilen ülke ve ziyaretçi adına. Özlemiştik bir birilerimizi
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha