Türkiye için verdiği tarih turizmcileri üzecek

Türkiye için verdiği tarih turizmcileri üzecek
09 Haziran 2020, 11:17
Almanya 15 Haziran'dan itibaren 29 Avrupa ülkesinde vatandaşlarının tatil yapmasının önünü açmıştı. TUI Yönetim Kurulu Başkanı Friedrich Joussen Almanların Türkiye'de ne zaman tatil yapabileceklerine yönelik soruyu cevaplandırdı.

Seyahat pazarının en büyük tur operatörlerinden TUI Yönetim Kurulu Başkanı Friedrich Joussen, telekonferansla Berlin’de görev yapan yabancı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Joussen, “Güney Avrupa’ya turizm çok çabuk açılacak. Güney Avrupa’yı hızla Türkiye’nin takip etmesini bekliyoruz. Biz her şeyi hazırlıyoruz. Oteller, uçaklar ve diğer imkânlar dahil” diye konuştu.

En geç Ağustos ayında Türkiye'ye turizm açılmalı

Siyasi iradenin bu konuda istekli olduğunu vurgulayan TUI Başkanı, 1 Temmuz’da Güney Avrupa ülkelerine yaz tatilinin start alacağını, hemen ardından da, dört hafta gibi bir zaman zarfında Türkiye’nin gelmesini beklediklerini söyledi. Zamanın Türkiye için önemli olduğunu belirten TUI Başkanı, en geç ağustos ayında Türkiye’ye turizmin açılması gerektiğini, aksi takdirde turizm sezonu için geç olacağını kaydetti.

Seyahat uyarısı ve karantina uygulamalarının karşılıklı kalkmasına bağlı

Türkiye’nin büyük bir turizm ülkesi olduğunu vurgulayan Joussen, TUI olarak, Türkiye’de yetkililerle irtibat içinde olduklarını belirtti. Almanya’dan Türkiye’ye turizmin yeniden açılmasında sorunun otellerin güvenliği veya hijyenle bağlantılı olmadığını söyleyen TUI Başkanı Joussen, seyahat uyarısı ve karantina uygulamalarının karşılıklı kalkmasıyla bağlantılı olduğunu kaydetti. (Hürriyet)

Yorumlar
Ay ercann
11 Haziran 2020, Perşembe 08:15
Son 24 saatte alınmış hes testi ve şu " son 24 saat" konusu sorun, bu test yoksa havalimaninda yapiyorlarmis ve ücrete tabiiymis neden gideyim ki
Sema boyacı
10 Haziran 2020, Çarşamba 07:36
İyi günler ben oglumu annelerin yanına bırakmıştım izin amaçlı kalsın diye corona cıktı oglum türkiyede kaldı ne yapabilirim lütfen bilgi verir isiniz
Babo??
10 Haziran 2020, Çarşamba 12:32
15 hazirandan sonra da izine gidişle, fark etmiyor stresli ve riskli bir izin yili En iyisi bu il izin yapmamak Hem daha Almanya Türkiye için izin yapılmasına izin vermedi.
Ufuk
09 Haziran 2020, Salı 11:20
Sayın Hakkı Kılıç,15 hazirana kadar Almanya'ya giderseniz ev karantinası mecburi.daha sonraki tarihlerde giderseniz ev karantinası uygulaması yok.
Gökhan
09 Haziran 2020, Salı 04:16
Hakkı beyin yorumu na katılıyorum.
Gökhan
09 Haziran 2020, Salı 04:15
Hakkı beyin yorumu na katılıyorum.
Hakkı Kılıç
09 Haziran 2020, Salı 01:03
Türkiye halen Alman vatandaşlarına giriş yasaklarını ve gurbetçilere uygulanan 14 günlük ev karantinasını kaldırmadı. Bile bile ayağımıza sıkıyoruz.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha