Türkiye için Alman turist hedeflerini açıkladı

Türkiye için Alman turist hedeflerini açıkladı
10 Haziran 2022, 10:11
Almanya’nın en büyük turizm firmalarından Alltours'un en üst yönetimi Antalya’da Nirvana Cosmopolitan Oteli’nde 300’e yakın turizmci ve otel yöneticisiyle buluştu.

İspanya ve Yunanistan ağırlıklı çalışan Almanya’nın en büyük turizm firmalarından Alltours en üst yönetimi Antalya’da Nirvana Cosmopolitan Oteli’nde 300’e yakın turizmci ve otel yöneticisiyle buluştu.

Tur satışları çok iyi gidiyor, hedefimiz Türkiye'ye yılda 500 bin turist getirmek

Almanya turizm pazarının pandemi sonrası çok hızlı bir dönüş yaptığını ifade eden Welbers, şöyle devam etti: Tur satışlarında 2019 yılı Almanya rakamları yakalanmış durumda. Alltours mevcut satışlarında yüzde 100 büyümeye ulaşmış durumdayız. Mevcut durumda pazar payı 2019’a göre yüzde 7’den yüzde 11’e çıktı. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda Türkiye pazarı için 500 bin müşteriye ulaşmak ve geçmek.’’

Yılda 1.7 milyondan fazla turiste hizmet veren Alltours’un 7,2 milyon Euro olan toplam reklam bütçesinin yüzde 25’ini Türkiye pazarına ayrıldığını ifade eden Georg Welbers, başta radyo ve dijital ortamda webinar toplantılarıyla Türkiye tanıtımı yaptıklarını kaydetti. (Turizmdays)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha