Türkiye'den turizm için 5 ülkeye daha vize muafiyeti!

Türkiye'den turizm için 5 ülkeye daha vize muafiyeti!
28 Şubat 2020, 10:17
Türkiye 6 Avrupa ülkesine sağladığı vize muafiyetinin ardından 5 ülkeye daha turistik amaçlı seyahatlerinde vize muafiyeti sağladı.

Dışişleri Bakanlığı Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık vatandaşlarının 2 Mart'tan itibaren turistik amaçlı seyahatlerinde vize muafiyeti sağlandığını duyurmuştu.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy yeni açıklamasında Hırvatistan, İrlanda, Malta, Portekiz ve Norveç vatandaşlarına 2 Mart 2020 tarihinden itibaren turistik amaçlı seyahatlerinde vize muafiyeti sağlandığını bildirdi.

Sözcü Aksoy, Türkiye'nin bazı Avrupa ülkelerine vize muafiyeti sağlamasına dair kabul ettiği karar hakkındaki soruya, yazılı yanıt verdi. Aksoy, "Avrupa Birliği ve Schengen bölgesi üyelerine yönelik vize rejimimizde bir bütünlük sağlamak adına Hırvatistan, İrlanda, Malta, Portekiz ve Norveç vatandaşlarına, 2 Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye'ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanması kararlaştırılmıştır. Bu adımla, söz konusu ülkelerle turizm potansiyelimizin arttırılması ve diğer alanlardaki ikili ilişkilerimizin geliştirilmesi amaçlanmaktadır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha