Türkiye'den giriş yasağını uzattı

Türkiye'den giriş yasağını uzattı
05 Nisan 2021, 08:18
Yunanistan hükümeti, hem iç hatlara hem de uluslararası uçuşlara getirilen seyahat kısıtlamalarını uzattı.

Korona virüsü vakalarının artışa geçtiği Yunanistan'da, ülke içi ve uluslararası uçuş kısıtlamaları uzatıldı. Buna göre, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bir dizi ülkeden Yunanistan'a giriş, 19 Nisan'a dek kaldırılmayacak.

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi (CAA) tarafından COVID-19'un yayılmasını önlemek amacıyla yayınlanan NOTAM'a göre, ülke içi uçuşlara yönelik kısıtlamalar 12 Nisan'a dek, uluslararası uçuşlara yönelik kısıtlamalar ise 19 Nisan'a dek devam edecek. Yunanistan'ın Türkiye'ye yönelik kısıtlamaları 5 Nisan'da (yarın) kaldırması bekleniyordu.

Yeni açıklanan karar uyarınca, birçok Avrupa Birliği ülkesinden Yunanistan'a giriş kısıtlaması sürüyor. Aralarında İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya'nın bulunduğu 10 ülkeden yolcularaysa 72 saat önce alınmış negatif PCR testi ibraz etme ve rastgele teste tabi tutulma koşullarıyla giriş izni veriliyor. Seyahat gününden en az iki hafta önce iki doz aşı yaptırmış olan İsrailli yolcular hariç, tüm yolculardan yedi gün karantinada kalmaları da isteniyor. İç hatlarda ise sadece zaruri seyahate izin veriliyor.

Cuma günü 3 bin 80 yeni vaka ve 72 ölümün kayıtlara geçtiği Yunanistan'da şu an restoranlar, okullar ve dükkanlar kapalı. Ancak bazı dükkanların yarın, liselerin de bu ay açılması bekleniyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha