Türkiye’de yaz sezonu “yasak ülke” sayesinde uzadı

Türkiye’de yaz sezonu “yasak ülke” sayesinde uzadı
12 Ekim 2017, 09:43
Sonbahar ve kış sezonunda Türkiye yerine ağırlıklı olarak Kuzey Afrika destinasyonlarını tercih eden Rus turistler; bu sene Mısır’a yönelik uçuş yasağının sürmesi nedeniyle tercihlerini Türkiye’den yana kullanıyorlar.

Türkiye, sonbahar ve kış sezonunda da Rus turistler arasında en popüler destinasyonlardan biri olma özelliğini sürdürüyor. Rusya Tur Operatörleri Birliği, Rus turistler için sonbahar döneminde Türkiye tatilinin ayrıntılarını mercek altına aldı.

Rus turistlerin ekim ayının yanı sıra kasımda da Türkiye’ye ilgi gösterdikleri belirtilen turkrus.com haberinde, Rusya vatandaşlarının sonbahar ve kış döneminde Türkiye’de en çok Antalya’da tatil yapmayı tercih ettikleri belirtildi.

Sonbahar ve kış sezonu için Türkiye’den Rusya’ya yaşanan ilgideki artışın başlıca sebebi olarak ise, Mısır’ın Rusyalı turistlere kapalı olması gösterildi.

İklim şartları ve yaz sezonuna kıyasla fiyatlarda yaşanan düşüş de Rusyalı turistlerin bu sezonda Türkiye’ye rağbet göstermesinin nedenleri arasında sıralandı.

Ekim ayında Antalya'da iki kişilik bir haftalık her şey dahil tatilin ortalama fiyatı ise 19 bin 737 ruble olarak gösterildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha