Türkiye'de kayak heyecanı en erken nerede başlayacak?

Türkiye'de kayak heyecanı en erken nerede başlayacak?
27 Kasım 2023, 15:51
Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinde yoğun kar yağışı etkili olmaya başladı.

Türkiye genelinde soğuk havanın etkili olmasıyla birlikte kayak merkezlerinde de yoğun kar yağışı gerçekleşti.

Palandöken sezonu 29 Kasım'da açacak

Kayağın geçen yıl 15 Aralık'ta başladığı kayak merkezi, bu sezon 29 Kasım'da kapılarını kayakseverlere açacak ve Türkiye'de kayak heyecanının ilk başladığı kayak merkezi olma özelliğini sürdürecek.

Palandöken Kayak Merkezi, yapılan yatırımlar sonrası yenilenen pistleri ve lüks tesisleriyle yeni sezonda yerli ve yabancı kayak tutkunlarını ağırlamaya hazır.

Havalimanına 20, kent merkezine ise 4 kilometre uzaklığıyla ziyaretçilerine kolay ulaşım ve konaklama imkanı sunmanın yanı sıra birçok kış sporunun rahatlıkla yapıldığı kayak merkezi, teknik altyapısı, beş yıldızlı otelleri, uluslararası standartlarda uzun pistleri, kar kalitesi ve eşsiz doğasıyla da öne çıkıyor.

Kayak, snowboard ve kızak keyfinin yanı sıra buz duvarı, snow park, dev salıncak, zipline, yamaç paraşütü, insan sapanı ve lastik raftingi ile macera dolu bir tatil fırsatının sunulduğu Palandöken'de, uzunlukları 1 ile 14 kilometre arasında değişen 55 pistte 87 kilometre kesintisiz kayak yapılabiliyor.

Önceki sezondan kalan karların güneş görmeyen yamaçlarda depolanan ve göletler aracılığıyla suni karlama sistemi sayesinde saatte 2 bin 600 metreküp teknik karlama kapasitesi bulunan kayak merkezinde, gece kayağı da yapılabiliyor.

Sezonu dağ bölgesindeki 9 otel ile bungalov evlerde büyük oranda dolulukla kapatan merkezde, pist ve lift güvenlik önlemleri, kurtarma-tahliye eğitim ve tatbikatları, mekanik ve elektronik testler eksiksiz tamamlandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha