Türkiye daha ucuz ama yılbaşı tercihlerinde ikinci sırada!

Türkiye daha ucuz ama yılbaşı tercihlerinde ikinci sırada!
25 Kasım 2021, 08:32
Rusya vatandaşı turistler yılbaşında en ucuz tatili Türkiye'de yapacak.

Rusya vatandaşı turistler yılbaşında en ucuz tatili Türkiye'de yapacak. İzvestiya gazetesi, Moskovalı bir çiftin Kemer'de 3 yıldızlı bir otelde her şey dahil bir tatil için harcayacağı para miktarının 24 bin 700 ruble, yani 337 dolar olduğunu yazdı. Beş yıldızlı otellerde ise bu miktar 69 bin rubleye çıkıyor.

Mısır 48 bin, Dubai 86 bin ruble

Yılbaşı tatili için Mısır ya da Dubai'yi tercih edecek turistler ise kesenin ağzını biraz daha açmak zorunda. Habere göre, Mısır tatili 48 bin, Dubai tatili ise 86 bin rubleye mal oluyor. Tatilde Sri Lanka'ya kadar uzanmak isteyenler ise 96 bin 500 ruble harcayacak.

İlk tercihleri Mısır

Ancak habere göre, aradaki fiyat farkına rağmen Rus turistlerin yılbaşı tatili için ilk tercihi Mısır. Gazeteye konuşan Rozovıy Slon tur acentesi temsilcisi satılan turların yüzde 50'sinin Mısır istikametinde olduğunu belirtiyor. İnturist, Tui ve Tez Tour'un sattığı turlarda da Mısır ilk sırada.

Rus turistlerin en çok tercih ettiği ikinci destinasyon Türkiye. Burada ise Antalya'nın yanı sıra İstanbul öne çıkıyor.

Haberde paket tur satın almadan seyahat eden turistler arasında İstanbul tercihinin ağır bastığına da değinilmekte. Buna göre, yılbaşı için İstanbul'a 15 bin rubleye gidiş-dönüş uçak bileti bulmak mümkün. Kara Cuma tabir edilen indirim günlerinde fiyat bu sınırında altına düşüyor. (Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha