Türkiye açık ara önde

Türkiye açık ara önde
08 Mart 2019, 16:04
Alman iş ve seyahat dergisi Fvw Travel'in ITB Berlin Fuarına yönelik hazırladığı özel yayında Türkiye'yle ilgili değerlendirmelere de yer verildi.

Alman iş ve seyahat dergisi Fvw Travel'in ITB Berlin Fuarına yönelik hazırladığı özel yayında Türkiye'yle ilgili değerlendirmelere de yer verildi. Değerlendirmede ITB'deki Alman Tur operatörlerine göre Türkiye'nin 2019'da rezervasyonlardaki artışta lider durumda olduğu belirtiliyor. TUI Almanya şefi Marek Andryszak Kuzey Afrika bölgesindeki ülkelere de talebin güçlü olduğunu belirtiyor. İspanya ve Güney Avrupa'daki bazı ülkeler için yapılan rezervasyonların zayıf kaldığını belirten AndryszaTUI’nin satışlarının Ocak ayındaki zayıf seyrin ardından Şubat ayında toparlandığını belirtiyor.

En iyi performans Türkiye'nin

DER Touristik'e göre 2019'da Alman pazarında en iyi performans gösteren ülkeler arasında Türkiye, Mısır, Kıbrıs, ABD ve Karayipler var. Kanaryalar, Hırvatistan ve İtalya için iptaller söz konusu ancak Yunan Adaları, Mısır ve Tunus'a ilgi çok fazla. Türkiye'ye talep ise ise yüzde 50 arttı. Türkiye pazarı aynı zamanda uzun vadeli varışların da iyi gittiği FTI Group'un satışlarında da yüzde 50 arttı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha