Türk turizmcilere 'Alman turist' önerisi!

Türk turizmcilere 'Alman turist' önerisi!
22 Kasım 2021, 13:22
Antalya’da Düzenlenen TÜRSAB Turizm Kongresi’nde, Türkiye’ye en çok turist yollayan ülkelerin seyahat Birlik yöneticileri bir araya geldi. Panele katılan Almanya Seyahat Birliği (DRV) Dış İlişkiler Başkanı Volker Adams Türk turizmcilere tavsiyelerde bulundu.

Antalya'da düzenlenen 1. TÜRSAB Turizm Kongresi kapsamında moderatörlüğünü Müfit Tarhan’ın yaptığı, ‘2022 Yılı Dünya ve Türkiye Turizmi: Rekabetin Yeni Kuralları’ isimli panelde pandemi sonrası turizmde rekabetin yeni koşulları konuşuldu.

Panele katılan Almanya Seyahat Birliği (DRV) Dış İlişkiler Başkanı Volker Adams Türk turizmcilere tavsiyelerde bulundu.

Türkiye özellikle Alman ailelerin tercih ettiği destinasyon

Alman turistler için Türkiye’nin önemini vurgulayan Adams, "Türkiye ile büyük bir dostluğumuz var. Alman turistler için Türkiye en sevilen destinasyonlardan bir tanesi. Geçtiğimiz yıla göre tabi ki bir miktar düzelme olsa da bu yıl da zor bir yıl oldu. Alman turistler açısından bakıldığında Türkiye özellikle aileler için tercih edilen bir destinasyon." dedi.

Türk turizmciler aile seyahatlerine odaklansın

Geçtiğimiz yıl aşı sertifikaları ile ilgili seyahat kararları sonucunda çocukları aşılı olmadığı için ailelerin seyahatte bazı tereddütler yaşadığını ifade eden Adams şöyle konuştu: " Bu kadar düşüşe karşın Almanya’dan Türkiye’ye 2,2 milyon kişinin gelmesi pazarın büyüklüğünü ortaya koyuyor. Vaka sayılarının önümüzdeki yıl düşmesini bekliyoruz. Bu normale dönüş başlayacağına işaret ediyor. Bu olduğu anda rezervasyonlar bir anda artışa geçecek. Almanlar da bildikleri destinasyonlara gidecek. En iyi fiyata en iyi hizmeti alacakları yere gideceklerdir. Dolayısıyla Türkiye de çok iyi hizmet sunan ülke olarak talep görecek. Türk turizmcilere önerim; önümüzdeki yıl aile seyahatlerine odaklanmak mantıklı olabilir. Çeşitlendirme önemli. Almanların Türkiye’de bilmedikleri yerlere gitmelerini sağlamamız lazım. Türkiye’de pek çok güzel yer var. Doğuda çok görülecek yer, deneyimlenecek çok şey var. Bunu sürdürülebilir turizmle birleştirmemiz gerekiyor.’’

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha