Türk otelleri fiyatları indiriyor mu?

Türk otelleri fiyatları indiriyor mu?
06 Mart 2020, 15:25
Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'deki otelleri de etkilemeye başladı. Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Türk otellerinin virüs sebebiyle fiyatlarını indirip indirmediğine yönelik bir değerlendirme yayınladı.

ATOR'un sitesinde yer alan değerlendirmeye göre salgın sebebiyle İstanbul Havalimanı'nda görülmemiş bir boşluk yaşanıyor. ATOR'a bilgi veren bir turizmci İstanbul Havalimanında günlük yolcu hareketliliğinin yarı yarıya azaldığını sessizliğin hakim olduğunu söyledi. İstanbul'a gelen turistlerin önemli bir kısmını İran vatandaşlarının yanı sıra Asya ve Orta Doğu'dan gelen turistlerin oluşturduğu belirtilen değerlendirmede salgının İstanbul otellerinde de etkisinin görüldüğü belirtildi. ATOR muhabirine konuşan bir kaynak şimdiye kadar otellerin önemli indirimler yapmadığını söylüyor. Otelcilerin yüzde % 20-25'lik rezervasyon düşüşünden sonra önceki fiyat seviyesine dönmelerinin çok zor olacağını öne süren aynı kaynak bu durumun Türk turizmcileri tedirgin ettiğini söyledi.

İndirim yerine hediye geceleme

Bununla birlikte, İstanbul ve Antalya'daki otellerin fiyatlarda indirim yerine 'Hediye geceleme' gibi özel teklifler sunduğu belirtilen değerlendirmede " Türkiye'deki uluslararası otel zincirleri indirime eğilimli değil. Antalya'daki otel pazarına gelince, uzmanlar gerçekten onlardan büyük indirimler beklememeniz gerektiğine inanıyor. Bununla birlikte, koronavirüs ile ilgili durum Mayıs ayına kadar devam ederse ve Avrupa pazarları büyüme göstermezse, Batı pazarlarından gelen turistlerin eksikliği nedeniyle fiyatlar düşebilir. Şimdi Türk turizmcilerin en büyük umudu Rusya'da geçtiğimiz yıl artışa geçen satış trafiğini korumak” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar
Turgay Öztürk
07 Mart 2020, Cumartesi 10:30
Önemle Dikkatinize, Önemle rica olunur web ve sosyal medya yöneticisi bu yörumu dikkate almanız gereken iken, aynı zamanda bu yorumu en yeklili patron ve Yönetim kurulu, SEO' ya iletmeniz rica ederim. Antalya Turizm için acil ve şiddetle bir sponsor desteği ile UZMANLAR' dan oluşan bir platform oluşması ( şiddetle gerekli olan SİNERJİ) Ancak, UZMANLAR' dan derken , hangi uzmanlar? Bu soru en kritik cevapsız soru kalacaktır. Stratejist' ler çağında girdiğimiz muhakkak iken, Antalya Turizm konulu Platform oluşması hakkında Stratejist'ler bulmak ( Statejist Becerelerine sahiplik oranı %80) Ülkemizde imkansız iken, yaklaşan Turizm Krizi hazırlıksız olacağız gibi....
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha