Türk mutfağını tanımak isteyen turistler için ideal bir menü: Divan Eskimeyen Tatlar

Türk mutfağını tanımak isteyen turistler için ideal bir menü: Divan Eskimeyen Tatlar
11 Mart 2020, 14:58
Divan Grubu, enfes lezzetleri özel bir menüde buluşturdu. Divan şeflerinin özel reçetelerle hazırladığı ve yerel şaraplar eşliğinde sunulan, Eskimeyen Tatlar menüsü, Divan Restoranları ve Divan Otellerinde misafirlerle buluşuyor.

Divan Restoranları ve Divan Otellerinde servis edilecek Eskimeyen Tatlar menüsü, günümüzde hala yaşayan tatların yanı sıra Anadolu topraklarında binlerce yıldır var olmuş sayısız uygarlığa ait sofraların baş tacı yemeklerini de sahipleniyor. Karacadağ pirinci, İspir fasulyesi ve Kastamonu pastırması gibi coğrafi işaretli ürünlerin yer aldığı zengin menü, geçmişten günümüze, bugünden yarına bir lezzet köprüsü oluşturuyor.

Eskimeyen Tatlar menüsünde nar taneleri, dereotu ve süzme yoğurt ile servis edilen “Urla Sakız Baklası”, tirit yağlı “Süryani Usulü İçli Köfte”, taze baharatlarla kavrulan Karacadağ pirinciyle hazırlanan “Ege Otlu Enginar Dolması” ve keş peynirli, cevizli “Beypazarı Yayım Eriştesi” dikkat çeken yemekler arasında yer alıyor.

Anadolu mutfağının öne çıkan lezzetlerinden Fırınlanmış Kuzu İncik’den Ayvalı Dana İncik Yahnisi’ne, Fındıklı Levrek Buğulama’dan Kastamonu Pastırmalı İspir Kuru fasulye’ye kadar eskimeyen tüm tatları 16 Mart – 23 Nisan 2020 tarihlerinde Divan şeflerinin yorumuyla Divan Restoranları ve Divan Otellerinde tadabilirsiniz.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha