Türk Hava Yolları'nın 302. uçuş noktası belli oldu

Türk Hava Yolları'nın 302. uçuş noktası belli oldu
16 Mart 2018, 10:54
Türk Hava Yolları (THY) uçuş düzenlediği şehir sayısını 302’ye çıkardı. İşte THY’nin uçuş ağına eklediği yeni uçuş noktası…

UNESCO tarafından “Dünya Kültür Mirası” listesine eklenerek koruma altına alınan Semerkant, Türk Hava Yolları’nın 302. noktası olarak uçuş ağına eklendi. Yüzyıllar boyunca dünya ticaretinin en önemli ulaşım hatlarından biri olan İpek Yolu üzerinde kurulan Semerkant Türk Hava Yolları’nın Özbekistan’ın başkenti Taşkent’ten sonra ülkede sefer yaptığı ikinci nokta oldu.

Semerkant Havalimanı’nda düzenlenen hat açılış töreninde konuşma yapan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi; “Başlattığımız doğrudan seferler ile, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde olan medeniyetimizin en önemli şehirlerinden Semerkant’ı, 121 ülkeden gelecek misafirlere açmış bulunuyoruz. Medreseleri, müzeleri, camileri, türbeleri ve rasathanesi ile mimaride şaheserleri barındıran bu inci şehrin, kısa sürede turizmde büyük mesafe alacağına inanıyorum. Tarihi şahsiyetlere ve alimlere ebedi istirahatgâh olan bu kente hizmet etmekten memnuniyet duyuyoruz.

Haftada 2 uçuş düzenleyecek

1992’den bu yana uçuşlarımızla iki dost ve kardeş ülke arasındaki bağları güçlendiriyor oluşumuz bizleri onurlandırıyor. Haftada 7 frekans uçtuğumuz Taşkent ve haftada 2 frekans icra edeceğimiz ve kısa zamanda haftada 3 frekansa çıkmasını ümit ettiğimiz Semerkant seferleri ile uzakları yakın kılmaya devam edeceğiz.

Bu hafta içinde yenilenen Hava Ulaştırma Anlaşması’nın ülkelerimiz arasındaki hava yolu köprüsünü daha da kuvvetlendireceğine inanıyorum. Uçuş sayılarıyla birlikte uçulacak noktalar da arttırıldı. Bu vesile ile Özbekistan’ın saygıdeğer yöneticilerine şükranlarımı arz ederim.” dedi.

İstanbul - Semerkant seferleri haftada 2 gün karşılıklı olarak icra edilecek.

Semerkant’a ait tarifeli uçuş saatleri

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha