Türk dizileri Uzakdoğu'da görücüye çıkıyor

Türk dizileri Uzakdoğu'da görücüye çıkıyor
04 Aralık 2018, 09:29
Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Türk dizileri, dünyasının en önemli fuarlarından ATF ASYA TV Forum ve İçerik Fuarı’nda görücüye çıkıyor.

5 - 7 Aralık 2018 tarihleri arasında Singapur'da gerçekleştirilecek olan “ATF Asya TV Forum ve İçerik Fuarı”nda; son yıllarda gerçekleştirdiği büyük atılımla ihracatta dünya ikinciliğine yükselen Türk dizi sektörü, bu prestijli organizasyonun yine odağında olacak. Singapur’da düzenlenen ve farklı formatların tanıtımlarının yapıldığı fuara 700’ü aşkın firma ile yaklaşık 5.500 sektör temsilcisinin katılımı bekleniyor.

İzlenme rekorları kıran diziler beğeniye sunulacak

ATF 2018’de bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve İstanbul Ticaret Odası iş birliğinde sektörün önde gelen temsilcilerinin oluşturacağı ticaret heyeti dünya profesyonelleri ile buluşacak. Kurulacak 54 metrekarelik ülke standında türk dizi filmleri uluslararası sektörün beğenisine sunulacak. İzlenme rekorları kıran ve izleyici tarafından büyük bir beğeni ile takip edilen “Diriliş Ertuğrul”, “Payitaht: Abdulhamid”, “Bir Zamanlar Çukurova” ve “Çukur” gibi yapımlar fuar boyunca sektör profesyonelleriyle buluşturulacak.

ABD'den sonra ikinciyiz

Çin, Güney Kore, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Malezya, Sri Lanka ve Tayland gibi Türkiye içerik sektörü açısından hedef pazarlar olan ülkelerin katılımcılarıyla doğrudan temas sağlanacak. Fuarda 5 Aralık Çarşamba günü Türk dizilerinin uluslararası pazarlama başarısını konu alan “The Success of Turkish Content: Reaching out to Global Markets” adlı bir panel de gerçekleştirilecek. 150’den fazla ülkeye ihraç edilerek 350 milyon dolarlık bir sektör hacmine ulaşan Türk dizi sektörü bu alanda Amerika’dan sonra dünya ikinciliğine yükseldi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>