Turizme teşvik paketi geliyor

Turizme teşvik paketi geliyor
15 Mayıs 2019, 17:05
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Turizm Teşvik Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ni Meclis Başkanlığına sunduklarını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Turizm Teşvik Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ni Meclis Başkanlığına sunduklarını söyledi. Muş, teklifte turizm yatırımlarının hızlandırılmasını, bürokrasinin azaltılmasını içeren bazı düzenlemelerin olduğunu söyledi. Muş, 12 maddelik teklifte yatırımcının bürokrasiyle geçirdiği zamanın azaltılmasını ve girişimin hızlı şekilde yatırıma dönüşmesini kolaylaştıracak düzenlemelerin yer aldığını vurguladı. Muş'un verdiği bilgiye göre düzenlemeyle daha fazla yabancı yatırım çekmek için gelen yatırımcının bürokrasi içindeki işlerinin hızlandırılması sağlanacak. Ayrıca Türk bayraklı yatlara sahip girişimcilerin gelişmesi için yabancı bayraklı yatların ticari faaliyette bulunmasıyla alakalı kısıtlamalar getirilecek. Ayrıca teklifte dalış turizminin gelişmesine yönelik maddeler de yer alıyor.

Yorumlar
Zafer Cengiz
15 Mayıs 2019, Çarşamba 07:19
Son krizler paralelinde Daha "yeni yatırımlar dursun" kampantalarinin dumanları türetken" ve BÜTÜNSEL TURİZM MEKANIZMASINDA Ciddi Yapısal Sorunlar TURİZMİN VERİMSİZ YAPISINI TESCİL EDERKEN.. 2002'den beri gündeme gelmiş olan 2.HAMLE ile toparlanma surecini taca atarak.. Yeni yatirimlara kucak açılması Rant uğruna "petrolden daha değerli bir turizm endüstrisinin yok yere kurban edilmesi" anlamına gelmektedir! Önemle Bilgilerinize.. #TAG
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha