HIKVISION

Turizmde 70 milyar dolar gelire ulaşmanın şartını açıkladı!

Turizmde 70 milyar dolar gelire ulaşmanın şartını açıkladı!
09 Şubat 2019, 15:37
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yeni hedef olarak belirledikleri 70 milyon turist ve 70 milyar dolarlık gelire ulaşmak için yapılması gerekeni söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yeni hedef olarak belirledikleri 70 milyon turist ve 70 milyar dolarlık gelire ulaşmak için yapılması gerekeni söyledi. Ersoy, 70 milyar dolar hedeflerine yetişebilmek için Türkiye'nin belli noktalarındaki turizmi, Türkiye'nin her alanına yaymak gerektiğini dile getirdi.

Temaslarda bulunmak için Erzincan'a gelen Bakan Ersoy şehir merkezinde esnaf ziyaretleri yaptı. Esnaflarla çay içip sohbet eden Ersoy bir otelde düzenlenen "Turizm ve Doğa Sporları Çalıştayı"nda da turizmle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Fon seçimden sonra yasalaşacak

Bakan Ersoy, Turizm Geliştirme Fonu'nun seçimlerden sonra Meclis'e getireceklerini söyledi. Fonun başta Türkiye'deki turizm bölgelerinin tanıtımı olmak üzere yeni turizm alanları, yeni turizm alternatifleri geliştirmek üzere kurulmuş profesyonel bir yapı olduğunu belirten Ersoy, " Bugüne kadar Bakanlık tarafından yapılmış aktiviteler, Turizm Bakanlığının önderliğinde, turizmin, bütün STK'ların, meslek kuruluşlarının içinde, yönetimin de yer alacağı bir fon. Daha hızlı, daha organize ve daha sürdürülebilir bir şekilde hayata geçirilecek. Bu fonun çok büyük bir faydası var." Bakan Ersoy Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi'nde incelemelerde bulundu

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha