Turizmcinin gözü İngiltere’nin kararında!

Turizmcinin gözü İngiltere’nin kararında!
20 Ağustos 2021, 08:47
Rusya, Ukrayna, Almanya ve Polonya'dan gelen turist sayısıyla moral bulan turizmcilerin şimdi gözü İngiltere'nin vereceği kararda.

Turizm kenti Antalya, güvenli turizm sertifikası kapsamında 2020 yılı sezonunun 3,5 milyon tatilci ile kapattı. Hem turizm çalışanlarının aşılanması hem de vaka oranlarının Türkiye genelinde düşmesi sonucu 2021 yılı turizm sezonu olumlu başladı. 8 aylık sürede geçen yılki sezon rakamlarının geçen Antalya, 4,5 milyon turist ağırladı.

Rusya, Ukrayna, Almanya ve Polonya liste başı ülkeler olurken, turizm sektörü temsilcileri pazar hareketliliğinden memnun. Kurban Bayramı süresince iç piyasadan da beklediklerini alan sektör temsilcileri, 2021 yılı turizm sezonunun yıl sonuna kadar uzamasını bekliyor.

Atmaca: İngiltere pazarından Eylül ayında müjde bekliyoruz

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, yaptığı sezon değerlendirmesinde turizm çalışanlarının aşılanmasının ve güvenli turizm sertifikasının rakamları olumlu etkilediğini söyledi.

Sezondan ümitli olduklarını ve yüzlerinin güldüğünü de belirten Atmaca, Sezon uzayacak gibi görünüyor. İngiltere pazarından eylül ayında bir müjde bekliyoruz. Türkiye’yi kırmızıdan turuncu kategoriye alırlarsa sezonun uzayacağı aşikar. İngilizler uzun zamandır tatile çıkmıyor ve bizim için önemli bir pazar. 2020 yılı rakamlarını geçtik. İyi bir kışa başlayacağımızı düşünüyorum. 2020’nin en az iki katını alacağız. Sezon yıl sonuna kadar uzar" dedi.

Sektör çalışanlarının tamamına yakınının aşılandığını da kaydeden Atmaca, turistlerin mutlu şekilde ülkelerine döndüklerini söyledi. Alınan önlemlerin iyi olduğunu ifade eden Ülkay Atmaca, İnsanlar tatile çıkmak için yarıştılar. Dünyada birçok destinasyon kapalıyken Türkiye’de tatil yapılabiliyor. Açık ara Rusların liste başını götüreceğini görüyorum. Spor, sağlık, gastronomi gibi alanların turizmi de yapılıyor. Bu sene çok sayıda Orta Doğulu akını oldu. Bunun sebebi de direkt uçak seferlerinin olması" diye konuştu.

Sektör temsilcileri yıl sonu itibariyle kentin en az 8 milyon tatilci rakamına ulaşacağını tahmin ediyor.

Yorumlar
Abdullah haccacoğlu
21 Ağustos 2021, Cumartesi 08:29
Neden umutsuzluk ticareti sizi daha memnun ediyor.
Ali Haydar Bölükbaşı
21 Ağustos 2021, Cumartesi 08:08
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) a Seçenler üyeler kulaklarını çınlatığına eminim....Benim gibi...Yalamayı Sahtekarlığı Yüzsüzlüğü bırakın ...gerçkleri söyleyin ...Sahter Ucuz insanlar hep komik durumlara düşer .
Duygu esenyel
21 Ağustos 2021, Cumartesi 07:00
İngiltere aç artık kapıları kaldır yasakları allahtan kork günahkar milletin bedduasını alıyorsun anaları evlatlarından torunlarından hasret bırakıyorsun inşallah sende çocuklarına sevdiklerine hasret kal hasret ateşlerinde yanallahcezanıversin aci çek yürgin parçalansın hasret git evlatlarına acımasız Türk düşmanı bide Türk olacaksın yazık sana aç şu kapıları analardan daha fazla beddua alıp durma vicdansız, zalim sin zalim anaları ağlatıyorsun sende ağla evlatlarına hasret kal yüzlerine hasret kal gözü yaşı dinmrsin mutlu yüzün gülmesin kan agla için yansın tıpkı benim gibi 10kat acı çek yüzün gülmesi mutlu olma inşallah sen beni ayırdın allahtaseni ayırsın
Günay avcı
20 Ağustos 2021, Cuma 05:51
Lütfen umut tacirligi yapmayalım..Bu saatten sonra ingilltere çok zor...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha