Rota

Turizmcilerin istediği vize kolaylığı için önemli gelişme

Turizmcilerin istediği vize kolaylığı için önemli gelişme
02 Mart 2019, 15:44
Turizmciler Hindistan gibi ülkelerle yaşanan vize sorunlarının çözümüne yönelik adım beklerken Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'dan konuyla ilgili önemli bir açıklama geldi.

Turizmciler Hindistan gibi ülkelerle yaşanan vize sorunlarının çözümüne yönelik adım beklerken Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'dan konuyla ilgili önemli bir açıklama geldi. Hürriyet yazarı Fatih Çekirge'ye konuşan Bakan Ersoy vize sorunlarıyla ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yla konuştuğunu aktardı. 'Vize sıkıntısını biliyorum' diyen Ersoy, " Sayın Dışişleri Bakanımızla görüştük. Dışişleri Bakanlığımızın yetkilendirmesiyle ülke bazında yabancı turistler için vizeleri uzatabileceğiz. Kanuni düzenleme olacak. Kolaylaştıracağız.” ifadelerini kullandı.

Yabancı yatçılar için kolaylık

Bakan Ersoy, Türkiye'de 3 aydan fazla kalamadıkları için sıkıntı yaşayan yabancı yat sahipleriyle ilgili de konuştu. Ersoy, özellikle bakım-onarım ya da başka nedenle uzun süreli kalacak mega yat kaptanları dahil olmak üzere personel için bir düzenleme yapılacağını vurguladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha