TTYD

Turizmcileri isyan ettiren artış!

Turizmcileri isyan ettiren artış!
12 Eylül 2019, 15:26
Geçtiğimiz kayak sezonunda özellikle Polonya ve Rusya’dan yoğun ilgi gören Erciyes Kayak Merkezi’nde fiyatlardaki yüksek artış turizmcileri isyan ettirdi.

Daha önce uygulanan oranın üzerindeki zamlar, hem otel hem de acente işletmecileri tarafından yüksek bulunduğunu söyleyen otel işletmecisi Çağdaş Demirkaya, bu durumun hem iş kaybına hem de şikayetlere sebep olduğunu belirtti.

Fiyatlar yüzde 150 arttı

Otellerde doluluk oranlarının arttığını ve bu durumun Erciyes Kayak Merkezi’nin ucuzluğundan kaynaklı olduğunu söyleyen Çağdaş Demirkaya, “Merkez oteller paketler yaparak orada müşterilerine hizmetler vermeye başladı, dağ otelleri de değişik etkinlikler yaparak hizmet verdi ve çok yüksek doluluk oranları yakalandı kışın. Şu an dahi otellerde çok yüksek doluluk oranları var kışa dair. Fakat bu sene, geçtiğimiz ayın 26’sında açıklanan ücretlerle beraber çok değişik şikayetler almaya başladık açıkçası. Hem acente bandında, hem misafir bandında hem de otel bandında insanlar bu durumdan rahatsız. Geçen sene en yakın muadili sınırsız 500 lira olan ücret bu sene bin 250 lira olarak, yüzde 150 bir artışla piyasaya çıktı. Bu da gelen rezervasyonların bir nebze iptaline sebep oldu yani şu an yüzde 10 bir kayıp yaşıyoruz çünkü insanlar burayı ucuz diye tercih ediyordu. Bununla beraber acente ve oteller olarak büyük düşüşler yaşıyoruz ve öngörümüz de şöyle ki bunu Polonya ve Rus acenteleriyle konuştuğumuzda ortaya çıkan bir durumdur ki bu sene geçen seneyi yakalayamayacak” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha