Turizmcilerden Çorabatır'a tam destek!

Turizmcilerden Çorabatır'a tam destek!
10 Nisan 2023, 20:57
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği(ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)Başkan Yardımcısı Mehmet İşler CHP Antalya 1.sıradan milletvekili adaylığı kesinleşen TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır’a turizm camiası olarak tam destek verdiklerini açıkladı.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği(ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)Başkan Yardımcısı Mehmet İşler CHP Antalya 1.sıradan milletvekili adaylığı kesinleşen TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır’a turizm camiası olarak tam destek verdiklerini açıkladı. İşler; iki dönemdir başkanları olan Çorabatır’ın TBMM’de turizmin sesi olacağına,sektörün yasal düzenlemeler ve diğer konulardan kaynaklanan sorunlarına çözüm üreteceğine inandıklarını bildirdi.

PANDEMİ SAVAŞ VE DEPREME RAĞMEN REKORLARA İMZA ATTI

Sururi Çorabatır’ın 2 milyona yakın yatak kapasitesi olan bir sektörün en büyük çatı örgütünün başında olduğunu, pandemi, savaş, deprem gibi olumsuz koşullarda sektörün hayatta kalması yönünde büyük gayret gösterdiğini ve bu gayretlerinin ülkeye tüm zamanların en yüksek turist ve para girdisinin sağlanmasına önemli katkı yaptığına vurgu yapan Mehmet İşler , bunu yaparken siyaset üstü örnek bir anlayış sergilediğine de dikkat çekti. 6 yıldır çıkmayı bekleyen Turizm Meslek Birliği Yasası konusunda da umutlandıklarını belirten İşler kendisini her koşulda kanıtlayan Çorabatır’ın arkasında olacaklarını söyledi.

HEYECANLIYIZ SEVİNÇLİYİZ

Mehmet İşler ; “ Türkiye’nin turizm sektörünün en büyük çatı örgütü TÜROFED’in Başkanı’nı mecliste görmenin ilk adımı tüm turizm camiasını heyecanlandırmıştır. Büyük sevinç yaratmıştır. Sururi Çorabatır’ın Antalya’dan birinci sıradan adaylığının açıklanması, turizmcilerin mecliste seslerinin daha gür çıkacağı konusundaki umutlarını yeşertmiştir. Turizm sektörü henüz yasası çıkmamış bir sektördür. Buna rağmen yerinde ihracat yaparak ülkeye en fazla döviz getiren sektördür. Ekonomiye kattığı kadarını geriye alamayan bir sektördür. Sektörün sorunlarının mecliste ve toplumda yüksek sesle dile getirilmesine, sesinin duyurulmasına ihtiyaç vardır. Temelden turizmci olan Sururi Çorabatır’ın bunu tüm turizmciler adına başarıyla yapacağından hiç şüphemiz yoktur. Daha çok turizmci kardeşimizi de meclis çatısı altında görmek isteriz. Çünkü; 2023 yılında 60 milyon turist 60 milyar dolar gelir hedefleyen sekörün çok daha iyi yerlerde olması lazım. Bunun için önünün açılması, destek verilmesi lazım. “

TÜM TURİZM CAMİASI OLARAK ARKASINDAYIZ

“Çorabatır pandemi, savaş ve depremler sürecinde bile sektörü ayakta tutmakla kalmamış tüm zamanların en fazla turistinin ülkeye gelmesinde, turizmde tüm zamanların rekorlarının kırılmasında en büyük rolü oynayan isimlerden biri olmuştur. Sektörün paydaşlarını bir araya toplamada, zor dönemleri fırsata çevirmede çok başarılı işlere imza atmıştır. Bu dönemleri aşarken siyaset üstü bir çalışma anlayışına sahip olduğunu çok açık şekilde kanıtlamıştır. Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile çok yakın ve çok uyumlu çalışmalar yapmıştır. Ülke ekonomisinin lokomotifi olan turizmi siyasetin dışında değerlendirerek 2022 yılında 50 milyona yakın turistin gelmesinde, 50 milyar dolara yakın girdi elde edilmesinde ve hedeflerin 100 milyon turiste evrilmesinde büyük pay sahibi olmuştur. Tüm turizm camiası kendini her koşulda kanıtlayan Sururi Çorabatır’ın sonuna kadar arkasında olacaktır. Başkanımızın; Türkiyenin Turizm Başkenti Antalya’dan birinci sıradan aday gösterilmesi, CHP ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun turizme ne kadar büyük önem ve değer verdiğinin de göstergesidir. Bize en zor dönemleri başarıyla aştıran TÜROFED Başkanımızn mecliste de çok iyi işler yapacağına, siyasi görüş gözetmeden tüm turizmcilerin temsilcisi olacağına, sorunların yasalar çerçevesinde devlet tarafından gözönüne alınması ve daha hızlı çözülmesi için çalışacağına kuşkumuz yoktur. Tüm camia olarak arkasındayız.Kendisine başarılar diliyoruz. Yolu açık olsun. “ dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha