Turizmciler ISTTA'nın davetinde bir araya geldi

Turizmciler ISTTA'nın davetinde bir araya geldi
18 Eylül 2020, 11:36
Turizmciler İstanbul Turizm Derneği'nin (ISTTA) düzenlediği etkinlikte İstanbul Oligark’ta bir araya geldi.

İstanbul Turizm Derneği Başkanı, Zorlu Holding Turizm koordinatörü Yalçın Aydın İstanbul Oligark'ta düzenlenen etkinlikte bir konuşma yaptı. İSTTA'nın bünyesinde sadece otelciler değil, seyahat acentesi, restoran işletmecileri, yatçılık firmaları, taşımacılık hizmetleri, eğlence mekânları gibi birçok sektörel müessese temsilcisi meslektaşlarının bulunduğunu belirten Yalçın, dernek olarak İstanbul’a sürekli daha fazla hizmet etme misyonu içerisinde olduklarını dile getirdi.

Yalçın: İstanbul dünyada en çok tercih edilen 3. destinasyon olabilir

İstanbul'un dünya çapında bir marka olduğunu belirten Yalçın, " İstanbul dünyada en çok seyahat edilen 6. büyük şehir olma vasfını taşıyor. Maalesef pandemiden İstanbul'da nasibini aldı ancak İstanbul yıllardır edindiği marka değeri ve uluslararası sektördeki tecrübesiyle yine en kısa zamanda toparlanarak tüm endüstri camiasının da desteğiyle, dünyanın en çok tercih edilen ilk 3 destinasyonundan biri olma hedefine aday olacaktır." dedi. Yalçın İstanbul Oligark İşletmecisi Zeynel Kılıç’a misafirperverliklerinden ötürü teşekkür etti.

Kalender: Turizm sektörü tekrar ivme kazanacak

Etkinliği organize eden İSTTA Yönetim Kurulu Üyesi, Uluslararası Ekoturizm Derneği ile Uluslararası Düğün Organizatörleri Derneğinin Avrupa ve Asya’dan Sorumlu Başkanı ve TravelShop Turkey seyahat acentesinin Kurucusu Yöneticisi Murtaza Kalender konuşmasında öncelikle Oligark İstanbul’un sahibi Zeynel Kılıç’a teşekkür etti. Oligark'ın gerek marka değeri gerekse şıklığıyla İstanbul’un dünya çapında bir cazibe merkezi olmasına büyük katkıda bulunduğunun altını çizen Kalender, ISTTA gibi önemli bir derneğin seçkin temsilcilerini ve davetlilerini burada misafir etmekten ötürü çok mutlu olduğunu söyledi.

Derneğin yönetiminde bulunan Raffles Hotel, Swissotel, Pullman, Legacy Ottoman, WOW Hotels, Shaza Hotels gibi otellerin yönetim kurulu başkanları ve idarecileriyle birlikte çalışarak istanbul’a hizmet etmekten büyük keyif aldığını ifade eden Kalender ISTTA'nın büyük hedefleri olduğunu söyledi. Kalender, pandemi vesilesiyle yavaşlayıp durma noktasına gelen sektörün tekrar ivme kazanacağına inandığını da ifade etti.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Oligark İstanbul İşletmecisi Zeynel Kılıç ise İstanbul Turizm Derneği üyelerini mekânlarında ağırlamaktan büyük onur duyduklarını söyledi. Turizm sektörünün bu dönemde moral ve motivasyona ihtiyacı olduğunu belirten Kılıç, kendilerinin de naçizane bir katkıda bulunarak turizmcilere destek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Davete, İstanbul’daki 100'e yakın turizm profesyoneli ve STK temsilcileri katıldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha