Turizmci gözünden Selectum Blu Cruises

Turizmci gözünden Selectum Blu Cruises
12 Haziran 2022, 00:41
MC Touristic Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Altınay, Anex Tour’un işlettiği Selectum Blu Cruises’taki deneyim ve izlenimlerini yazdı…

Değerli meslektaşlarım, Selectum Blu Cruises Genel Müdürü Sayın Ahmet Yazıcı'nın daveti üzerine katıldığım 02 Haziran çıkış – 06 Haziran varışlı Yunan Adaları Turu tecrübelerimi sizlere aktarmak isterim. Pek çok seyahat acentasına satış yetkisi veren Selectum Blu Cruises satış acentaları ve son tüketici için fikir olması açısından paylaşmanın faydalı olacağını düşündüm.

Şimdilik Şengen Vizesi ve Yeşil Pasaport ile katılım sağlanabilen, ancak Yunan makamları ile 72 Saate kadar vizesiz girişin mümkün olması yönünde görüşmeler devam etmekte olan tur bir kereye mahsus Antalya çıkış-Antalya varış şeklinde organize edildi. Devamında yaz boyu ekim ayı sonuna kadar Bodrum çıkışlı 1-2-3 ve 4 Geceleme şeklinde devam edecek. Geceleme sayısına göre program akışı değişiklik arz etmek ile birlikte Mikanos-Santorini-Rodos-Kos-Bodrum şeklinde akan Programda konaklama seçenekleri iç kabin, dış kabin, balkonlu kabin ve suite şeklinde.

Antalya Limanında hızlı-konforlu Bagaj alımından sonra gümrük-pasaport İşlemlerine geçtik. Bu esnada COVİD aşılarımızın kontrolleri sağlandı. Pasaport Kontrolünden sonra güler yüzlü SBC ekibi canlı müzik dinletisi eşliğinde bizleri check-in işlemleri için gümrük alanında kurulmuş olan kontuarlara yönlendirdi. Pasaportlarınızı burada gemiye teslim ederek kredi kartı formatında isme özel hazırlanana ve QR kodlu gemi kartlarınızı teslim aldık. (Bu kartlar tüm seyahatiniz boyunca kimlik-pasaport-ödeme aracı yerine geçtiğinden sürekli yanınızda bulundurulup, kaybedilmemesi gerekmektedir.) Dakikalar içerisinde gemi giriş işlemlerimiz tamamlandı. Gümrük bölgesinden gemiye kadar serilmiş kırmızı halı ve son derece şık hosteslerin yönlendirmesi ile gemi resepsiyon katı olan 5. kattan gemiye giriş yaptık ve direk odalarımıza çıktık. Odalarımıza yerleşirken, gelen anonsla can yeleklerimizi takıp, 9. kattaki güverte alanına geçtik. Her gemi katı için ayrı ayrı gruplamanın yapıldığı güvertede, olası acil durumlarda nasıl hareket edileceğine dair güvenlik brifingini aldık ve dağıldık. Bizler aktivitelerin merkezlerinden biri olan 9. kat kıç bölümündeki açık veranda da müzik eşliğinde İçeceklerimizi yudumlarken aynı katta bulunan snack restaurant açıldı ve Selectum Otelleri kalitesindeki yiyecekler açık büfe olarak servis edildi.

Gemi hareket edip uluslararası sulara açıldıktan sonra “duty free”, SPA ve Merit Grubu’nun işlettiği casino misafir ziyaretine açıldı.

Tüm aktiviteler ve yönlendirmeler ile ilgili gemide Türkçe anonsların yapılıyor, böylelikle işinde son derece tecrübeli eğlence müdürü Umut Emre Bey’in hazırladığı tavla turnuvaları, dart turnuvaları, çocuk eğlenceleri ve müzik programları ile ilgili sürekli bilgi sahibi oluyorsunuz. Akşam ve gece eğlencelerinin bir başka durağı ise 8. katta bulunan Britanian Balo Salonu. Dans gösterileri, canlı müzik ve eğlencelerin yanı sıra aynı Salon 50-70,00 €’dan sunulan günlük ada turlarının da buluşma ve hareket noktası. Yine son gün bu salonda her kat ayrı ayrı anons edilerek hızlı bir şekilde pasaportlarınızı geri alıyorsunuz.

Mutfak ve F&B için ayı bir bölüm açmak istiyorum. ATG Otelleri F&B Koordinatörü Sayın Bülent Yıldız öncülüğünde kurulan mutfak ekibinin şefi Ferhat Çalışkan. Genç ve tecrübeli bir aşçı olan Ferhat Bey ve yardımcısı Mehmet Şef harikalar yaratıyor. Tüm gemi misafirlerinin 10 üzerinden 10 verdiği kahvaltı ve yemekler büyük bir alkışı hak ediyor; hemen hemen herkesin fazla kilolar ile karaya geri dönmesini sağlayan tatlı Şefi Emrah Bey, gemi imkanları ile sanat icra etmekte. Bu konuda kendisine teşekkür mü etmeli yoksa fazla kilolar ile karaya döndüğümüz için sitem mi etmeliyiz bilmiyorum. 25 ayrı ülke ve 100 üzerinde destinasyon gezmiş biri olarak şunu söyleyebilirim, bu güne kadar karşılaştığım mutfaklardan en iyileri arasında SBC Mutfağı… Tebrikler!

Tüm gemideki akışı koordine eden, iniş-çıkış işlemleri ve turları organize eden Gemi Operasyon Direktörü Aytaç Bey’in enerjisi muhteşem. Her an her yerde… Günlük kara turları ekibi tecrübeli rehber Murat Bey ve genç kadrosu ile adaların tarihini, bu gününü ve vakit tasarrufu sağlayan yönlendirmeleri ile tatili daha güzel değerlendirmek adına yoğun ve özverili bir gayret içerisindeler.

Bunların yanı sıra yerli yabancı kat hizmetleri güler yüzlülüğü ve günde en az 2 defa housekeeping servisi ile her daim temiz ve düzenli kabinlerde konaklamanızı sağlıyor.

Geminin 2. katında bulunan SPA katında; kuaför, tırnak ve cilt bakımı , masaj bölümlerinin yanı sıra kapalı havuz, fitness, sauna ve buhar odaları mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölümler.

Özetle son derece yardımsever ve güler yüzlü bir ekip Türk misafirperverliğini yerli yabancı tüm konuklara sonuna kadar yaşatmakta.

Kara turlarında Santorini Adası, yapısı gereği gemilerin limana yanaşmasına müsaade etmediğinden gemiden tender adı verilen 50-60 kişilik shuttlar ile gidip geliniyor. Kiklad Adaları grubuna dahil olan Santorini gerçekten bir fotoğraf cenneti. Pek çok kez dünyanın en iyi adası seçilen Santorini Fira ve Oai kasabalarında oluşuyor. Kara turunda her iki kasabayı da görmek için yeterince zamanınız olacaktır. Sanat atölyeleri, hediyelik eşya dükkanları, butikler, cafeler ve restoranlar la dolu bu iki kasabada deniz mahsulleri denemenizi tavsiye ederim. Organize bir ada turu satın almadıysanız “tender”ler sizi Fira Limanı’na bırakıyor ve limandan Fira kasabasına ulaşmak için dik ve sarp kayalıkları katırlar veya finiküler sistemi ile (ücretli) 350 m. kat etmeniz gerekiyor.

Mikanos Adası… Dünya jet sosyetesinin uğrak yerlerinden olan Ada’nın havalimanı, Avrupa’nın değişik şehirlerine bağlantı sağlamakta. Özel Jetler, lüx yatlar adanın müdavimleri arasında. High Life ve parti adası olarak bilinen Mikanos’da Saat 16:00 itibarı ile başlayan ve sabahın erken saatlerine kadar devam eden beach partiler için tavsiye edilecek mekanlardan birisi Paradise Beach Club. Mikanos kaleiçi bölgesinde bulunan Queen of Mykonos , İnterni ve Scarpa tavsiye edebileceğim kulüplerden, ancak mutlaka önden rezervasyon yapmanız gerekir. Gece gezmesi için kıyafet seçiminizi yaz akşamlarına uygun abartabildiğiniz kadar abartabilirsiniz; zira burada herkes katalogdan çıkmışçasına dolaşmakta! Hoş bayanlar ve yakışıklı erkeklerin kulüpleri doldurduğu Mikanos, diğer iki adaya nazaran fiyatların tavan yaptığı bir yer. Sokaklarda akla gelebilecek tüm dünya markalarının butikleri birbiri ardına sıralanıyor. Eski Yunan-Akdeniz evlerini nizami şekilde beyaz ve mavi renklere bezenmiş, rengarenk begonviller ve tertemiz sokakları ile tam bir Akdeniz rüyası Mikanos…

Rodos Adası, tarihin ev sahipliği yaptığı bir mekân. Eski Yunan, Maltalılar, Osmanlıların iç içe görülebileceği nadir yerlerden. Diğer iki adaya nazaran daha büyük ve Türkiye’ye daha yakın olan ada da Türk esnaf ile karşılaşmanız mümkün. Güzel kafeler ve restoranlar burada da olmaz ise olmazlardan. Yemek ve içecek için mekan tavsiyem, liman tarafında kale duvarları içerisindeki Zebrano. Alışveriş için mutlaka Rodos’u beklemelisiniz, zira fiyatlar diğer iki adaya nazaran daha uygun. Burada bronz, poliüretan veya alçı heykeller, gümüş takılar, bez elbiseler, rengarenk Rodos şemsiyeleri, sandaletler, şallar alınabilecek başlıca hediyeler olabilir.

Yukarıdaki tecrübelerim ve izlenimlerim ile sizlere Selectum Blu Cruises’i şiddetle tavsiye ediyorum. Fiyat-hizmet endeksine göre on üzerinden 10. Her biri kendi kategorisinde oldukça ferah ve geniş olan kabinler arasından ben balkonlu olanı tercih ettim ve her sabah deniz esintisi ve eşsiz adalar manzarası ile uyandım.

Eşsiz lezzetleri, eğlenceli şovları, konforlu kabinleri ve dünya markası olmuş 3 farklı ada ziyaretini daha da güzel hale getiren tecrübeli ve güler yüzlü SBC ekibine teşekkür ederim.

Yorumlar
Nilda Türe
14 Haziran 2022, Salı 10:38
Sevgili Sefa Bey , değerli yorumunuz için SBC ekibi olarak biz teşekkür ederiz. Memnuniyetiniz bizler için çok önemli .. Sizlerin yönlendirmeleri ve yorumları ile hep daha iyilerini yapmak hedefimiz , tekrar teşekkürler…
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha