Turizmci bakan sektörde sevinçle karşılandı... Mehmet Ersoy Kültür ve Turizm Bakanı oldu

Turizmci bakan sektörde sevinçle karşılandı... Mehmet Ersoy Kültür ve Turizm Bakanı oldu
09 Temmuz 2018, 21:16
Türkiye'nin yeni kabinesi açıklandı. ETS Tur'un sahibi Mehmet Ersoy Kültür ve Turizm Bakanı oldu.

Yeni sistemde Kültür ve Turizm Bakanı sektörden seçildi. Otel yatırımcısı, tur operatörü ve curise işletmecisi olarak sektörde yer alan Mehmet Ersoy Kültür ve Turizm Bakanı oldu. Ersoy'un Bakanlığı sektör açısından sürpriz oldu.

İlk kutlayan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya oldu

"Sayın Mehmet Ersoy'u bakanımız olarak görmekten mutluluk duyuyorum"

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla yeni Bakan Mehmet Ersoy'u kutladı. Bağlıkaya mesajında şunları söyledi:

Hakkıyla geldiği yeri ve başarılarını; tüm sektöre taşıyacağına bütün kalbimle inandığım, yol arkadaşım Sayın Mehmet Ersoy'u bakanımız olarak görmekten mutluluk duyuyorum. Başta şahsım ve TÜRSAB ailesi olarak ona başarılar diliyorum. Cumhurbaşkanımızın sektörümüze verdiği önemin ve değerin en güzel işareti olan bu başlangıç turizm camiasını ziyadesiyle mutlu etmiştir.
Sayın Bakanımızın liderliğinde ve vizyonunda, turizm sektörünün tüm paydaşlarıyla sektörün birikmiş sorunlarını çözerek büyük bir atılım döneminin başlayacağını ve 2023 hedeflerine güvenle ulaşacağımız inancıyla Yeni dönemin sektörümüze ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Mehmet Ersoy 2015 yılı TÜRSAB seçimlerinde Firuz Bağlıkaya'yı desteklemişti.


Mehmet Ersoy Kimdir?

1968 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde öğrenim gördü. Alman Lisesi'nde öğrenciyken düzenlediği tur organizasyonlarıyla turizm sektörüne giriş yaptı.

Türk turizm sektöründe 25 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Etstur'un Yönetim Kurulu Başkanıdır. Etstur'un ardından 2000 yılında kurduğu Voyage Otelleri, 2001'deki girişimi Didimtur, 2006'da açtığı Jetset ve ucuzabilet ile turizme pek çok marka kazandırdı. 2011'in mayıs ayında hizmet vermeye başlayan oteli Maxx Royal Belek ve akabinde açılan Maxx Royal Kemer ile turizmdeki atılımlarını sürdürdü. Aynı zamanda Akdeniz'in en iddialı golf sahalarından Montgomerie Maxx Royal'i bünyesinde bulunduran tesis, 2013 yılından buyana dünyanın en prestijli turnuvalarından biri olan European Tour Turkish Airlines Open finallerinde de üst üste 3 yıl boyunca ev sahipliği yaptı.

2012 yılında cruise sektörüne yatırım yaparak Türkiye'nin tek cruise gemisi işletmecisi oldu. 2017 yılında online rezervasyon platformu odamax.com'u hayata geçirerek, dünyanın dört bir köşesinden 200 bine yakın tesis için rezervasyon hizmeti sağlamaya başladı.

İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk sahibidir.


Yeni kabine şu isimlerden oluştu:

Cumhur Başkanı Yardımcısı: Fuat Oktay

Adalet Bakanı: Abdulhamit Gül

Çalışma ve Sosyal hizmetler ve Alile Bakanı: Zehra Zümrüt Selçuk

Çevre ve Şehircilik Bakanı: Murat Kurum

Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı: Fatih Dönmez

Gençlik ve Spor Bakanı: Mehmet Kasapoğlu

Hazine ve Maliye Bakanı: Berat Albayrak

İçişleri Bakanı: Süleyman Soylu

Kültür ve Turizm Bakanı: Mehmet Ersoy

Milli Eğitim Bakanı: Prof Dr. Ziya Selçuk

Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca

Sanayi ve Kalkınma Bakanı: Mustafa Varank

Ticaret Bakanı: Ruhsar Pekcan

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Mehmet Cahit Turan

Tarım ve Orman Bakanı: Bekir Pakdemirli

Yorumlar
H.Hulusi GÜLSEREN
10 Temmuz 2018, Salı 10:12
Turizmde bir şey değişecek herşey değişecek denmişti ve iki yıl önce hayal olan bazı tabuların yıkıldığını görmek bizleri tekrardan mesleğimize bağlıyor. Sektörün içerisinden Turizmci bir bakanın ivme kazandıracağına inanıyor ve sektörümüzün yeni hedefleri için hayırlı olmasını temenni ediyorum.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha