Turizm Tanıtım Ajansı KKTC’yi de tanıtacak

Turizm Tanıtım Ajansı KKTC’yi de tanıtacak
16 Eylül 2019, 00:40
Türkiye ile Kuzey Kıbrıs arasında, vize rejiminden tanıtıma kadar birçok alanda işbirliğinin geliştirilmesine yönelik kararlar alındı.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’in, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile yaptığı görüşmelerde iki ülke arasındaki turizm ilişkilerinin geliştirilmesi için bir dizi karar alındı.

Kıbrıs otellerinden de Ajans payı alınacak

Görüşmede Kuzey Kıbrıs otellerinin de Türkiye Turizm Tanıtım Ajansı’na dahil edilmesine karar verildi. Böylece Kuzey Kıbrıs’ın turizm tanıtımı gelecekte Turizm Ajansı aracılığıyla yapılacak.

Diğer yandan, KKTC’nın 2023 Turizm Strateji Planı’nın oluşturulması için de çalışmaların başlatılmasına karar verildi.

Tak girişli vize KKTC için de geçerli olacak

Bakan Ünal Üstel, Uzakdoğu ve Asya bölgesinden gelen turistlere Türkiye’nin verdiği tek girişlik vizenin KKTC için de geçerli olması ve bu sayede turistlerin KKTC’yi de ziyaret edebilmesinin sağlanması yönünde karar aldıklarını kaydetti.

Ercan çıkışlı Avrupa uçuşları planlanacak

Ayrıca Türkiye’den KKTC’ye gerçekleşen uçuşlarda uygulanan vergilerin düşürülerek, bilet fiyatlarının ucuzlaması sağlanacak. THY’nin Ercan çıkışlı Avrupa uçuşlarının gerçekleşmesi için de çalışmalara başlanması kararlaştırıldı.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha