Turizm sektörü için Bakan'dan ricasını açıkladı

Turizm sektörü için Bakan'dan ricasını açıkladı
25 Kasım 2021, 13:11
AKTOB’un düzenlediği 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katılan TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır turizm sektörünün talepleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AKTOB tarafından Antalya'da Nirvana Cosmopolitan Lara'da organize edilen 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi başladı.

Kongrede TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır da konuşma yaptı.

Başta İstanbul olmak üzere bir çok bölgede otel dolulukları devam ediyor

TÜROFED bünyesindeki 15 bölge başkanından aldığı bilgiyi aktaran Çorabatır, başta İstanbul olmak üzere bir çok bölgede doluluğun devam ettiğini söyledi. Kış turizminin başlamasıyla Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un belirttiği rakamlarında yakalanacağını düşündüğünü belirten Çorabatır, aşılanmanın artmasıyla güvenli seyahatin artacağını vurguladı. Çorabatır, önümüzdeki aylarda yerli aşının devreye girecek olmasının da umutları artırdığını dile getirdi.

Turizm sektörü için Bakan'dan rica: Meslek örgütü yasası çalışmaları yeniden başlatılsın

Turizmini sadece rakamlardan ibaret olmadığını söyleyen Çorabatır, stratejik olduğu kadar ithalat yapmadan döviz kazandıran tek sektör olduğuna vurgu yaptı. Çorabatır, " Sektörüm adına ricada bulunmak istiyorum. Yıllardan beri turizm sektörünün dile getirdiği meslek örgütü yasası için çalışmaların tekrar gündeme gelmesi için destek istiyoruz. Tüm sektör paydaşları kapsayacak şekilde çıkarılmasını sizlerden rica ediyoruz." dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha