Turizm sektörü adına umut veren gelişme

Turizm sektörü adına umut veren gelişme
06 Ocak 2017, 15:09
Dünyada “Şeflik” adına en yetkin otorite WACS’ın (Dünya Şefler Birliği) sertifikası artık bir Türk mutfak akademisi tarafından da veriliyor.

Yirmiden fazla ülkede ülkemize başarı kazandırmış milli Şef Serkan Bozkurt tarafından kurulan Chef’s Table Mutfak Akademisi, tüm dünyada geçerli Uluslararası Yeterlilik Sertifikası’nı (Professional Cook-Commis Chef Sertifikası) Türkiye’de vermeye başlayarak bir ilke imza attı. Dünyada “Şeflik” adına en yetkin otorite WACS (Dünya Şefler Birliği)’ın sertifikası artık bir Türk mutfak akademisi tarafından da veriliyor.

Türkiye’de Şefliğin Kaderi Değişiyor

Dünyanın en iyi şeflerinin duvarlarını süsleyen, 10 milyon şef üyesi olan sektördeki en büyük otorite WACS (Dünya Şefler Birliği) Professional Cook-Commis Chef Sertifikası artık Türkiye’de veriliyor. Uluslararası kalite ve standartlarda eğitim veren sayılı kurumlardan bir tanesi olan Chef’sTable Mutfak Akademisi bu sertifikayı vererek hem Türk şeflerinin uluslararası arenada söz sahibi olabilmesi için hem de ülkemizdeki aşçılık sektörünün kalitesinin global standartlara oturtulması için önemli bir adım attı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha