Turizm Müdürü atamasına tepki!

Turizm Müdürü atamasına tepki!
08 Temmuz 2022, 13:22
26 aydır boş olan Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü koltuğuna atama yapıldı. Müdürlüğe atanan isme muhalefetten tepki geldi.

Trabzon'da uzun zamandır tartışma konusu olan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koltuğuna yeni isim atandı.

Tamer Erdoğan atandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Yurt içi Etkinlik Destekleme Müdürü Tamer Erdoğan, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandı.

AKP'den Mersin milletvekili aday adayı olmuştu

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda çeşitli görevlerde bulunan Tamer Erdoğan, 2018 yılında görevinden istifa ederek memleketi Mersin'de Ak Parti Mersin Milletvekilliği için aday adayı olmuştu.

Atamaya CHP'den tepki: Şaşırmadık

Atamaya ilk tepki CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu'ndan geldi. Hacısalihoğlu "Kültür turizm il müdürlüğüne Mersinli bir bürokrat atanmış şaşırmadık tabii ki. Hayırlı olsun kendisine bu görev. Israrla bu şehri bilen bu şehrin kendi evlatlarından biri olsun demiştik olmadı. Demek ki bu şehrin liyakatli ismi yokmuş bilgi birikim ve deneyim sahibi bir isim bu mevki için yetiştirememiş. Demek ki bu şehir de yetişmiş insan KITlığı varmış." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Turgut Kahya
10 Temmuz 2022, Pazar 07:58
Ülkenin başka il ve lçe müdürlüklerini yönetenler o il ve ilçelerden mi atanmış, içlerinde belki de Trabzonlu olanlar nisbi olarak diğer illere göre fazla bile olabilir. Eleştirinin esas hedefi atanan kişinin anayasal hakkı olan seçilme hakkını kullanıp aday olması. Bildiğimiz tahammülsüzlik yani.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha