Turizm Meclisi’nde Rus pazarı konuşuldu…

27 Nisan 2021, 13:20
Türkiye’nin önde gelen 4 turizm portalının kolektif girişimiyle hayata geçen Turizm Meclisi TV, yayın hayatına başladı. Kanalın ilk yayını ‘Turizm Arenası’nda Rusya pazarında yaşanan kriz ele alındı.

TurizmGüncel, TurizmAjansı, TourismToday ve TurizmAktüel’in ortak girişimiyle hayata geçen Turizm Meclisi TV yayın hayatına başladı. Kanalın ilk yayını olan ‘Turizm Arenası’ programında, Rusya pazarında yaşanan kriz ele alındı.

Tourism Today Yayın Yönetmeni Haluk Özsevim moderatörlüğünde yapılan programa TurizmGüncel Haber Koordinatörü Savaş Daş, Turizm Aktüel Yayın Yönetmeni Hasan Arslan ve Turizm Ajansı yazarı Yılmaz Keleş katıldı.

Programa Turizm Meclisi TV’yi tanıtarak başlayan Haluk Sevim, kanalın turizm sektörünün sesi olma iddiası taşıdığını söyledi. Haftada bir yayınlanacak Turizm Arenası programının yanında sektörün önde gelen isimlerinin de yayınlarda konuk edileceğini kaydeden Özsevim, TurizmMeclisi TV’nin sosyal medya hesaplarını takip etme çağrısı yaptı.

Programın tüm katılımcıları Rusya’nın uçuş yasağı getirme nedeninin epidemiyolojik değil siyasi olduğu konusunda ortaklaşırken, çözümün de siyasi olacağına dikkat çekti. Haluk Özsevim iki ülke arasındaki sorunların diyalog yoluyla çözüme kavuşması gerektiğini belirtirken, Savaş Daş Rusya pazarında yaşanan krize orantılı olarak sektörün desteklenmesi gerektiğini, aksi taktirde kaybın büyük olacağını ifade etti. Hasan Arslan ise Rusya ile Türkiye arasında uçuşların askıya alınmasının ardından Mısır’ın harekete geçtiğini belirtti. Rusya’dan Mısır’a haftada 100 civarı uçuş yapılmasının planlandığını kaydeden Arslan, Rusya’nın uçuş kararının tamamen siyasi olduğunu kaydetti. Yılmaz Keleş ise, Bakanlığın Rusya krizini sektöre ve kamuoyuna açık bir şekilde anlatma, geçen yılki gibi ‘bugün yarın açılacak’ şeklinde toto’ oynanmaması gerektiğini söyledi.

Yorumlar
Samet çetin
29 Nisan 2021, Perşembe 02:49
Her konuda turizm etkileniyor uçak düşer turizm darbe olur turizm siyasi birşey olur yine turizm etkilenir ben bir turizm işçisiyim alanyada yaşıyor çalışıyor(dum) ama geçen sezon virüsten açılmadı bu sezon da açılmaz ise yandım kendi adıma olan turizm işçisine oluyor devletimiz turizm işçilerine hiçbir destek vermiyor
Erol Tut
28 Nisan 2021, Çarşamba 10:11
Ne kadar fazla Rus gelirse, o kadar az kaliteli turist gelir. Ne bu Rus sevdası? Sayı getiriyor, başka birşey yok. Bir de sadece güneş, kum ve deniz pazarlama çünkü bu turistler yiyip, içip, sıçıp, bir şey bırakmadan dönüyorlar. Kültür turizm lazım. Eko turizm lazım, çeşitlendirmek lazım.
Ali kaya
27 Nisan 2021, Salı 08:14
Türkiye'nin bu rus pazarı belasından kurtulması gerekiyor bu işin başka bir çözümü yok...hatta sadece ruslara özel vize getirilmesi gerekiyor..
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha