Turizm Geliştirme Ajansı’nın genel müdürü istifa etti

Turizm Geliştirme Ajansı’nın genel müdürü istifa etti
24 Ağustos 2019, 18:52
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un, dün Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı’na müdür olarak atadığı Nalan Apa, bugün istifasını verdi.

Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı’nın kurucu yönetim kurulunun atanmasıyla başlayan tartışmalar hızlanarak devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy başkanlığında ilk toplantısını İstanbul Lütfi Kırdar’da dün yapan kurucu yönetim kurulu, Ajansın genel müdürlüğüne de Nalan Apa’yı atamıştı. Nalan Apa’nın sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımların birinde Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu’na hakaret ettiği ortaya çıkınca, iktidara yakın kesimlerden büyük tepki geldi.

Gelen tepkiler üzerine Nalan Apa’nın göreve atanmasının üzerinden 24 saat geçmeden istifasının istendiği ileri sürüldü.

Konuyla ilgili Kültür ve Turizm Bakalığı’ndan henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Nalan Apa’ya ait olduğu iddia edilen ve medyada yer alan istifa dilekçesi şöyle:

Nalan Apa kimdir?

Üsküdar Amerikan Koleji mezunu olan Nalan Apa, yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.

Kariyerine “stil ve turizm konsept danışmanı” olarak devam eden Nalan Apa, profesyonel iş yaşamının büyük bir bölümünü Hillside Hotels bünyesinde geçirdi. 11 yıl boyunca Hillside otellerinin satış, pazarlama ve marka yöneticiliği görevlerinde bulunan Nalan Apa, 2 yıl da reklam ajansı yöneticiliği yaptı.

2011 yılında Jeffrey Young ile hayatını birleştirdi.

2013-2016 yılları arasında Los Angeles merkezli 'I Mean It Creative Advertising Agency'de genel müdür olarak görev yapan Nalan Apa, Home of Turkey kampanyaları kapsamında 30 bilgilendirme videosu hazırladı.

Apa, 2016 yılından Tanıtım Ajansı'na genel müdür olarak atandığı tarihe kadar ise, pazarlama ve iletişim alanlarında danışmanlık hizmeti veriyordu.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha