Turizm fuarında Dalaman, İzmir ve Bodrum'a direkt uçuş anlaşması!

Turizm fuarında Dalaman, İzmir ve Bodrum'a direkt uçuş anlaşması!
05 Mart 2022, 09:49
Romanya'nın başkenti Bükreş'te ve Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen turizm fuarlarında Muğla'nın Marmaris ilçesi tanıtıldı.

Romanya'daki fuarda bir tur şirketi yetkilileriyle yapılan görüşme sonucu, Romanya'dan Muğla'nın Dalaman ve Bodrum-Milas havalimanları ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na turizm sezonunda uçak kaldırılması kararı alındı.

'Yıllardır beklediğimiz bir gelişmeydi'

Mart ayı meclis toplantısında yaptığı değerlendirmede Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'a teşekkür eden AK Partili Meclis Üyesi Eroğlu, "Fuar ziyaretleri son derece verimli geçti. 2014 senesinden beri çalışıyorum. Başkanımız olmasa olmayacaktı. Romanya'dan Dalaman'a, İzmir'e ve Bodrum'a başkanımızla görüşme masasında karar alıp direkt uçuş yapılacağını söyledi. Bu bizim uzun yıllardır yapmaya çalıştığımız bir şey, çok önemli bu yüzden tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

Fuarlara katılan heyette yer alan CHP'li Meclis Üyesi Ali Kırlı ise yapılan görüşmelerle ilgili bilgilendirmede bulundu. Tur operatörleri ile yapılan görüşmelerin iyi geçtiğini belirten Kırlı, "Bunun sezona yansımasının olumlu olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Kudret cipan
07 Mart 2022, Pazartesi 07:04
Görende zannedecek AB ortasından ucak kalkacak romanlar o kadar yolu otobüs le geliyor bunlardan esnafa ne vaydazı olurki gari ban holiteyci
Selahattin Tümer
07 Mart 2022, Pazartesi 01:19
Bırakın bu saçma sapan işlerle uğraşıp kendinizi arpa ambarında zannetme hayallerini. Romanya önce kendi karnını doyursun sonra Marmaris rüyası görsün.
Mete kayaarslan
07 Mart 2022, Pazartesi 12:48
Başkanı tebrik ederim, ancak marmarisin kalan yeşil alanlarıyla ilgilense yada şehir içinde olmayan yollar, kapanan caddeler yada köstevek yuvasına dönen sokaklarla turist gelirse başkanımıza ayıp olur. O nedenle şahsi kanaatim şudur ki başkan bir an önce marmarisin 6 aydır kapalı caddeleri ile çamurdan yürünmeywn sokaklarını bir an evvel marmarislilerin hizmetine açması gerwkir çünkü biz mutsuZuz marmarisde yaşadığımız için...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha