Turizm fuarı için anlaştılar

Turizm fuarı için anlaştılar
23 Ağustos 2019, 08:53
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya'yı ziyaret etti.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, TÜRSAB Turizm Komisyonu Başkanı Mehmet Akyıl ve Diyarbakır Turizm Platformu DTSO Sözcüsü Alaaddin Tan, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya'yı makamında ziyaret etti.

2020 yılında ortak turizm fuarı düzenleyecekler

Diyarbakır'ın turizm ve fuar potansiyeli, fuar deneyimlerinin paylaşıldığı görüşmede Diyarbakır'da 2020 yılında iki kurumun ortaklığında turizm fuarı düzenlenmesi kararı alındı. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya görüşmeyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bölgedeki turizm faaliyetlerine ağırlık verilmesi yönünde karar alarak, Orta Doğu’dan gelecek yabancı ziyaretçi sayısını artırmayı hedefleyen bir turizm fuarı için de ön görüşmelerini tamamladıklarını ifade etti.

Görüşmede kültür turizmi, sağlık turizmi ve gastronomi alanlarını içerecek şekilde bölgesel düzeyde bir fuar düzenlenmesi ve bölgenin turizm potansiyelinin ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtımının geliştirilmesi için ortaklık sağlandı.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, fuarın bölge illerinin katılımı ile düzenleneceği, bölgenin komşu olduğu ülkelerden ziyaretçiler alınacağı, hali hazırda Irak ve İran başta olmak üzere Ortadoğu ülkeleri ile turizm sektöründe geliştirilen işbirliklerinin turizm ihracatına dönüşmesi için turizm fuarı kapsamında uluslararası organizasyonların planlandığını belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha