Turizm devinden flaş açıklama

Turizm devinden flaş açıklama
08 Şubat 2019, 08:30
Avrupa'nın en büyük ikinci turizm grubu İngiliz Thomas Cook, 103 uçaklık filoyla faaliyet gösterdiği havacılık sektöründen çıkabileceğine yönelik önemli bir sinyal verdi.

Almanya'nın Condor ve İngiltere, İskandinavya ve Balearik'teki “Thomas Cook” markalı havayollarına sahip Thomas Cook dün havayolu şirketleriyle ilgili stratejik inceleme yaptığını duyurdu. Thomas Cook Group CEO'su Peter Fankhauser yaptığı açıklamada havayolu şirketleriyle ilgili stratejik bir inceleme ve değerlendirme yapacaklarını söyledi. Fankhauser, " Hissedarlarımıza değer katmak için tüm seçenekleri değerlendirecek ve stratejik odağımızı yoğunlaştıracak olan bu gözden geçirme sürecinde erken bir aşamadayız. Bu süreçte bir güncelleme yapacağız. Farklılaşma stratejimizin uygulanmasını hızlandırmak için daha fazla finansal esnekliğe ve daha fazla kaynağa ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. kendi markamızdaki otel portföyümüzü güçlendirmeye yatırım yapmak; satış kanallarımızı daha da dijitalleştirmek; ve işletme genelinde daha fazla verimlilik sağlamak istiyoruz" diye konuştu.

Kısmen ya da tamamen satabilir

Alman iş ve turizm dergisi fvw'de yapılan yorumda da Thomas Cook Group'un üç aylık yüksek zarar, 2019 yaz ayındaki düşük rezervasyonlar ve Brexit belirsizliğinin devam etmesi nedeniyle otel yatırımları için fon sağlamak amacıyla kısmen veya tamamen havayolu işletmelerini satabileceği belirtildi. Thomas Cook'un bu adımının Brexit'in İngiltere'deki havayollarının Avrupa'da uçma haklarını nasıl etkileyeceği konusundaki belirsizliğin devam etmesi ve grubun havayolu şirketinin geleceği hakkında uzun süredir devam eden spekülasyonları takip etmesiyle ortaya çıktığı ifade edildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha