Turizm cenneti Kemer'de orman yangını!

Turizm cenneti Kemer'de orman yangını!
25 Temmuz 2023, 08:56
Antalya'nın turistik ilçesi Kemer'de akşam saatlerinde çıkan orman yangını hızla büyüdü.

Antalya Kemer’e bağlı Değirmendere Mahallesinde Kemer-Antalya karayolu kenarındaki ormanda saat 21.00 sıralarında yangın çıktı. Şiddetli rüzgârın da etkisiyle alevler bir anda yayıldı.

Yerleşim yerleri ve karayolunun yakınındaki yangının söndürülmesi için bölgeye ekipler yönlendirildi. Bölgeye Antalya ve Kumlucadan da takviye itfaiye ekipleri yönlendirildi.

Hızla olay yerine ulaşan ekipler yangına müdahaleye başladı. Alevlerin tehdit ettiği çevredeki yerleşim yerleri de tedbir amacıyla boşaltıldı. Söndürme çalışmalarına vatandaşlar da destek verdi.

Ormanın sık ağaçların olduğu bölgede çıkan yangına, gece boyunca, 50’den fazla arazöz, çok sayıda su tankeri, ilk müdahale araçları ve 300’den fazla yangın söndürme ekibiyle müdahale edildi.

Dumandan etkilenen 6 kişi, hastanede tedaviye alındı. Tedbir amaçlı yangın bölgesine yakın 10 konut boşaltıldı ve Kemer Devlet Hastanesi’ndeki 14 hastadan 12’si taburcu edilerek evlerine gönderildi, 2 hasta da farklı hastanelere nakledildi.

12 hasta taburcu edildi 2 hasta başka bir hastaneye nakledildi

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, gece boyunca çalışmaları bölgeden takip etti.

Bakan Ersoy'da yangın bölgesinde!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da çalışmaları yerinde takip etmek için yangın bölgesine geldiği öğrenildi.

Günün ağarmasıyla havadan müdahale başladı. Yangın söndürme çalışmalarında, 10 uçak ile 22 helikopter görev yapıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha