Turizm Ajansı teklifinde önemli değişiklik

Turizm Ajansı teklifinde önemli değişiklik
10 Temmuz 2019, 21:28
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın kurulmasına yönelik 11 maddelik kanun teklifiyle ilgili TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmeler devam ediyor.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın kurulmasına yönelik 11 maddelik kanun teklifiyle ilgili TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmeler devam ediyor. Teklif'in ilk 6 maddesini içeren ilk bölümü görüşülüyor.

'Turizm yatırımlarına ortak olabilir' ifadesi çıkarıldı

Kanun Teklifi'nde en çok tartışılan ve muhalefetin de sert eleştiriler getirdiği düzenlemelerden biri Ajans'ın gerekli görülen turizm yatırımlarına ortak olabileceğine yönelik ifadeydi. Teklif'in 1. maddesinin 1.ci fıkrasında yer alan 'Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmesi uygun ve gerkeli görülen turizm yatırımlarının gerçekleştirilmesi' ibaresi AK Parti milletvekillerinin önergesiyle tekliften çıkarıldı. Genel Kurul'da kabul edilen önergenin gerekçesinde şu ifadelere yer verildi: " Önergeyle, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının, kanun teklifinin genel amacı doğrultusunda, sadece ülkemizin tanıtımına yönelik faaliyetleri yürütmesi; buna karşın, yatırımlara iştirak etmemesi amaçlanmaktadır."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha