Turistlerin Türkiye'ye giriş koşullarına uzatma!

Turistlerin Türkiye'ye giriş koşullarına uzatma!
30 Eylül 2021, 09:46
30 Eylül 2021 tarihine kadar geçerli olan Türkiye'ye giriş koşullarına uzatma geldi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'un sitesinde turistlerin Türkiye'ye giriş şartlarıyla ilgili değerlendirme yayınlandı. Değerlendirmeye göre Rus tur operatörlerinin Türk makamlarından aldıkları bilgilere yer verildi.

Bir sonraki duyuruya kadar uzatıldı

Buna göre 30 Eylül 2021 tarihine kadar geçerli olan Türkiye'ye giriş koşulları bir sonraki duyuruya kadar uzatıldı.

Türkiye'ye girişlerde istenen şartlar neler?

Türkiye'ye girişlerde Dünya Sağlık Örgütü veya Türkiye'nin acil kullanım onayı verilmiş aşılardan en az iki doz (Johnson & Johnson için tek doz) yaptırdıklarını ve son dozdan en az 14 gün geçtiğini veya ilk PCR pozitif test sonucunun 28. gününden başlamak üzere son 6 ay içinde hastalığı geçirdiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR/hızlı antijen testi raporu ibrazı talep edilmiyor ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmıyor.

Türkiye'ye girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığı geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı isteniliyor.

12 yaş altındaki çocuklar Türkiye'ye girişlerde PCR/Antijen test raporu ile aşı sertifikası uygulamalarından muaf.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha