Turistlere kiralık taşınabilir modem

Turistlere kiralık taşınabilir modem
16 Eylül 2019, 13:01
Türkiye’ye gelen turistlere içinde data hattı bulunan mobil WiFi cihazları kiralama hizmeti veren Rent ’n Connect, TP-Link’in MiFi cihazlarını tercih ediyor.

İnternet ve her an bağlanabilir olmak günümüz insanının vazgeçilmezi haline geldi. İş ya da turisttik amaçlarla başka bir ülkeye gidildiğinde de ‘sürekli çevrimiçi’ olmak ama yüksek maliyetler ödememek herkesin isteği. Bu ihtiyaca çözüm vermek üzere hizmet veren ve turistlere içinde data hattı olan mobil WiFi cihazları kiralayan bir şirket var. Rent ’n Connect şirketi, Türkiye’ye gelen turistlere, ziyaretleri boyunca kullanacakları ve birden çok kişi ve cihazın bağlanabileceği ‘hotspot’ olarak tanımlanan mobil yönlendiriciler kiralıyor. Şirket, bu konuda TP-Link ürünlerini tercih ediyor.

Kesintisiz iletişim

Kablosuz ağ pazarında dünya lideri olan TP-Link®’in geniş ürün ailesinde mobil yönlendiriciler (MiFi cihazları) da yer alıyor. Birden çok model ile farklı gereksinimlere cevap verebilen TP-Link MiFi cihazları, içine takılan SIM kart ile kullanılıyor. Uzun pil ömrü ve küçük, hafif boyutları ile her yere rahatlıkla taşınan MiFi cihazları sayesinde kesintisiz bir iletişim sağlanıyor. En az 10 kişi/cihazın bağlanabildiği ve bu sayının modele göre arttığı bu ürünlerde ayrıca mikro SD kart yuvası da yer alıyor. Bu sayede turistler dosyalarını, fotoğraf ve videolarını MiFi’a bağlı diğer kullanıcılar ile kolaylıkla paylaşabiliyorlar.

Turistleri hat bulma derdinden kurtarıyor

Turistlerin gittikleri ülkede kendi data hatlarını kullanmalarının maliyetlerinin yüksek olması, dolaşım sorunu gibi nedenler mobil cihaz kiralama hizmetini ortaya çıkarmış durumda. Turistleri gittikleri ülkede operatör ve uygun hat bulma, satın alma gibi işlemlerden de kurtaran bu hizmeti veren Rent ’n Connect, Türkiye’ye gelen ve önceden ya da geldikten sonra Rent’n Connect’ten kiralama hizmeti satın alan bir kişi ya da gruba istediği noktada ürünü teslim ediyor. Ürünün içinde sınırsız bir data hattı yer alıyor. Turistler Türkiye’de oldukları süre boyunca bu MiFi cihazları ile 4.5G üzerinden sürekli internete bağlı kalabiliyorlar. Dönüş zamanı, önceden belirtilen noktadan ürünler geri alınıyor. TP-Link Perakende Kanal Satış Müdürü Mert Çataloğlu, internetin artık vazgeçilmez bir unsur olduğunu vurgulayarak, “Gittiğimiz her yerde rahat dolaşabilmek için bir otomobile gereksinim duyup kiralama yoluna gidiyorsak, artık internet bağlantısı için de bu gereksinim ve karşılığında hizmet söz konusu. Rent ’n Connect, TP-Link’in MiFi cihazlarının en önemli kullanım alanı olan yurtdışı seyahat edenlere yönelik bu hizmeti veriyor. Bu tür hizmetlerin olmasından ve ürün seçiminde TP-Link’i tercih etmelerinden son derece memnunuz” diyor.

Rent ’n Connect CEO’su Özgür Gen, hotspot cihaz seçiminde TP-Link’i tercih etmelerinin birden fazla nedeni olduğunu belirtiyor. Bilenen, güvenilir bir marka olmasının yanı sıra hotspot ürünlerinde de zengin model seçeneği bulunmasının en önemli neden olduğunu belirten Gen, ayrıca ürünlerin uzun pil ömrü, hızlı bağlantı yapabilmesi ve mikro SD kart takılabilme özelliklerinin kullanıcıları memnun ettiğini söylüyor.

TP-Link Hakkında:

1996 yılında kurulan TP-Link, günlük yaşamın her alanında yer alan güvenilir ağ cihazları ve aksesuarları üreten küresel bir şirkettir. 120’den fazla ülkeye dağıtım yapan ve dünya çapındaki yüz milyonlarca insana hizmet veren TP-Link şirketi, araştırma kuruluşu IDC raporlarında sürekli olarak WLAN ve genişbant CPE cihazlarında 1 numaralı üretici olarak yer almaktadır*.

Kanıtlanmış sağlamlık, performans ve değer mirası ile TP-Link, tüm bireylerin ağ konusundaki gereksinimlerini karşılayan bir ürün portföyü oluşturmuştur. Günümüzde halen gelişen internete bağlı yaşam tarzlarına uygun olarak, yarının taleplerini bugünden karşılamak üzere çalışmaya devam ediyor. *En son yayınlanan IDC Worldwide Quarterly WLAN Tracker Raporu’na göre.

Rent ‘n Connect Hakkında

Rent ‘n Connect uluslararası seyahat edenler için mobil bağlantıya ve ek teknoloji hizmetlerine kolay erişim imkânı sağlayan bir seyahat teknolojileri şirketidir. 4G hızında, taşınabilir, güvenli, kotasız ve paylaşılabilir modem kiralama hizmeti veren girişim, Londra, İstanbul ve Berlin ofisleri ile 100’den fazla ülkeden seyahat eden gezginlere, 130 farklı ülkede kapsama alanı sunuyor. Gezginler rentnconnect.com adresinden ulaşabildikleri çözümler sayesinde seyahat ettikleri ülkelerde sim kart almak ya da ortak Wi- Fi bağlantısı aramak yerine, taşınabilir Wi-Fi cihazıyla daha ucuz ve kolay ulaşılabilir bir mobil bağlantı deneyimi yaşıyor.

Yorumlar
Tazz
16 Temmuz 2021, Cuma 01:01
Artık bu firma çalışmıyor. Fikir güzel, Turistler için ihtiyaç olan birşey ama ayakta kalamadılar.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha