Turistlere farklı fiyatı özel ekip önleyecek

Turistlere farklı fiyatı özel ekip önleyecek
12 Şubat 2019, 14:56
Antalya Valisi Münir Karaloğlu yerli ve yabancı turistlere fiyat farkını önlemek için atılacak adımı paylaştı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu yerli ve yabancı turistlere fiyat farkını önlemek için atılacak adımı paylaştı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya'da yerli yabancıya fiyat farkı konusunda bazı restoranlarda sorunlar yaşandığını söyledi. Karaloğlu, " Farklı uygulama lafını duymak istemiyorum. Bu ayıptan kenti kurtaracağız. Özel ekipler oluşturacağız. Herkes etiketi sattığı ürünün üzerine koyacak, yerli, yabancı misafir malın fiyatını görecek ve farklı fiyat uygulaması olmayacak. Bunu daha sıkı denetleyeceğiz, eğiteceğiz uyaracağız" dedi.

Ezber bozmamız lazım

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2019 Turizm Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada 2019'da yeni rekorlar beklediklerini ve bunun için sezona iyi hazırlanmaları gerektiğini söyledi. Antalya sokağına heyecanı tam olarak indiremediklerini belirten Karaloğlu, " " Bu konuda aşmamız gerek sorunlar var. Ne kadar iyi otel, iyi plaj olursa olsun turiste otelin dışında yeni maceralarla, yeni heyecanlarla, yeni ürünlerle tanıştıramazsak, insanımızla, kültürümüzle, gastronomimizle, temas ettiremezsek yaptığımız iş bir müddet sonra sıradanlaşır. Ezberimizi bozmamız gerekir" diye konuştu.

2019 hedefi 16 milyon turist

Karaloğlu, Antalya turizminin geçen sene yüzde 30 büyüdü ğünü bu yıl ise yüzde 20-25 bandında büyüme beklediklerini söyledi. Karaloğlu, " Bunu sağlarsak 16 milyonun üzerinde yabancı misafiri Antalya'da ağırlamış olacağız. " diye konuştu.

Ayık ve Yağcı'da katıldı

Antalya'da düzenlenen turizm değerlendirme toplantısına Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı'da katıldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha