Turistler için yeni bir yasak daha getiriyor!

Turistler için yeni bir yasak daha getiriyor!
09 Eylül 2019, 10:45
Kente akın eden aşırı turist sayısının azaltılması için uyguladığı farklı çözümlerle bilinen Venedik Belediyesi yeni bir yasak daha getiriyor.

İtalya'nın en popüler şehri Venedik turist sayısını kontrol almak için geliştirdiği yöntemlerle sürekli gündeme geliyor. Yeni otel inşasının yasak olduğu şehrin girişinde ziyaretçi sayısını gösteren turnikeler yer alıyor. Misafir davranışlarıyla ilgili 12 altın kuralın uygulandığı şehirde turistlere yönelik daha pek çok yasak var.

Sokak ve caddelerde sigara içme yasağı gündemde

Venedik Belediye Başkanı Luigi Brunyaro'nun yeni bir yasak için harekete geçtiği belirtiliyor. Japonya'nın başkenti Tokyo’da uygulanan açık havada sigara içme yasağından etkilenen Brunyaro'nun Venedik'te de böyle bir uygulama için yasa tasarısı hazırlattığı belirtiliyor. Sigara yasağının ilk önce Venedik'in en popüler turistik bölgeleri olan Rialto Köprüsü ve San Marco Meydanı'nda uygulamaya başlayacağı ifade ediliyor.

Sigara içenlere portatif kap

Şehirde sigara izmaritlerinin oluşturduğu çevre ve görüntü kirliliğine karşı sigara içenlere portatif kap ve küllük dağıtılması da gündemde.

Venedik Belediye Başkanı Luigi Brunyaro'ya göre sigara yasağı yalnızca kentsel çevrenin korunmasını sağlamayacak aynı zamanda kent sakinlerini dumandan koruyacak ve Venedik Belediyesi'ni yere atılan sigara izmaritlerini toplama külfetinden kurtaracak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha